Najnowszy sondaż. Zaskakująca zamiana miejsc w czołówce

Najnowszy sondaż wyborczy Estymator dla portalu DoRzeczy. Wynika z niego, że do pewnych zmian doszło w pierwszej trójce a dokładniej na najniższym miejscu podium.

Polecamy także: Awantura w Sejmie. Wicemarszałek mocno do Nitrasa: „Zejdź Pan!” [WIDEO]

Do tej pory od pewnego czasu w sondażach można było zauważyć trend, z którego jasno wynikało, że to Polska 2050 Szymona Hołowni jest przysłowiową „trzecią siłą”. Jednak w sondażu Estymator z dotychczas zajmowanego miejsca zdetronizowała ją Lewica.

Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

W sondażu Estymator w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które stoi na czele rządu Zjednoczonej Prawicy. Za nim na drugiej pozycji jest Koalicja Obywatelska.

Trzecie miejsce tak jak już to wcześniej podkreślono – przypadło dla Lewicy. Czwarta jest Polska 2050. Z kolei w dość bliskim sąsiedztwie PL2050 jest Konfederacja, która traci niewiele do formacji byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Powyżej progu wyborczego znalazło się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe. Z kolei poniżej ugrupowanie Pawła Kukiza – Kukiz’15. Jak wyglądają dokładne wyniki sondażu pracowni Estymator? Rezultaty przedstawiamy poniżej.

Wyniki sondażu pracowni Estymator

Na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja Jarosława Kaczyńskiego w tym badaniu osiągnęła wynik wynoszący 38.4 proc. Dla PiS oznacza nieduży spadek o 0.6 punktów procentowych. Druga jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 proc. Dla KO jest to wzrost o 0.6 punktów procentowych. Zmiany zaszły na najniższym miejscu na podium.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

Trzecia jest Lewica, której struktury są tworzone przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosne i także Razem. Wynik Lewicowego sojuszu w tym badaniu wynosi 10.5 proc.

Oznacza to wzrost o 2 punkty procentowe. Dalej jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała tym razem 8 proc., co oznacza spadek o 1.1 punkty procentowe.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Piąta jest Konfederacja z wynikiem 7.3 proc. (jest to spadek o 1 pp.). Powyżej progu wyborczego znalazło się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 6.7 proc. (wzrost o 0.1 pp.).

Poniżej progu wyborczego znalazło się ugrupowanie Kukiz’15 – 1,8 proc. (wzrost o 0,2 pp.). Natomiast 0,3 proc. ankietowanych zapytanych na kogo oddałoby swój głos, wybrało odpowiedź „Inni”.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)