Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Wybory prezydenckie odbędą się dopiero w 2025 roku. Jednak już teraz wiadomo, że nie weźmie w nich udziału ze względów formalnych aktualnie urzędujący prezydent Polski Andrzej Duda.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

W tej sytuacji już teraz padają pytania – kto w roku 2025 mógłby objąć fotel prezydencki w Polsce? W tej sprawie powstał pierwszy sondaż. Co z niego wynika?

Andrzej Duda zwyciężył jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich w 2015 i 2020 roku. Wówczas w pierwszej kolejności pokonał Bronisława Komorowskiego, a następnie Rafała Trzaskowskiego.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Z powodu wykonywania obowiązków prezydenta RP drugą kadencję nie będzie już mógł wystartować w następnych wyborach. W tej sytuacji już teraz padają pytania o ewentualnego kandydata PiS.

Jeszcze niedawno głośno mówiło się o tym, że być może pretendentem Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta może być była szefowa polskiego rządu – Beata Szydło lub aktualna marszałek Sejmu – Elżbieta Witek.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Mimo tych ewentualnych kandydatur w badaniu Instytutu Badań Opinii Publicznej pojawiło się nazwisko Marka Magierowskiego w roli kandydata opcji rządzącej. Jego wynik wielu może zaskoczyć.

Wybory prezydenckie 2025: sondaż prezydencki

Marek Magierowski to aktualnie polski ambasador w Stanach Zjednoczonych. Według sondażu prezydenckiego Instytutu Badań Opinii Publicznej to właśnie on jest liderem z wynikiem 27.87 proc. Jest to jednak tylko delikatnie lepszy wynik od drugiego w tym zestawieniu Rafała Trzaskowskiego. Prezydent stolicy otrzymał 27.59 proc.

Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

Ostatnie miejsce na podium zajął lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Były prezenter stacji telewizyjnej TVN cieszy się wynikiem wynoszącym 14.27 proc. Na czwartym miejscu znalazł się Krzysztof Bosak z wynikiem 6.07. Piąty jest Władysław Kosiniak-Kamysz z 4.08. Szóste miejsce przypadło Adrianowi Zandbergowi z wynikiem  1.95 proc.

2.01 proc. wskazało innego kandydata. 16.16 wskazało, że jeszcze nie wie.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)