Mazurek bezlitosny dla Neumann. „Nie sądziłem, że z ust posła to usłyszę” (wideo)

Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej był gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Jednym z tematów poruszonych w trakcie rozmowy była sprawa dotycząca sędziów pokoju. Znany polityk z ramienia PO wyraził się zdecydowanie negatywnie na ten temat. W tej sytuacji otrzymał nieoczekiwaną ripostę ze strony prowadzącego Roberta Mazurka. Co dokładnie popularny dziennikarz radia RMF FM odpowiedział przedstawicielowi Platformy?

Polecamy także: Wielkie zaskoczenie. Znany dziennikarz TVP odchodzi do TVN?

Robert Mazurek w trakcie piątkowego programu na antenie radia RMF FM z Sławomirem Neumannem wspomniał o sędziach pokoju. Prezydent Andrzej Duda wczoraj podpisał projekt ustawy o sędziach pokoju. Dziennikarz przy tej okazji wspomniał o entuzjazmie Pawła Kukiza: – Paweł Kukiz otwiera szampana, bo to jego wymarzone dziecko – powiedział popularny dziennikarz radia RMF FM.

W związku z tym dziennikarz zapytał, czy Platforma poprze ten projekt ustawy. Co w tej sprawie odparł polityk Platformy Obywatelskiej?

Sławomir Neumann w radiu RMF FM

Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej był gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Jednym z tematów poruszonych w trakcie rozmowy była sprawa dotycząca sędziów pokoju.

Polecamy także: Szokująca wiadomość. Polityk PiS nie żyje. Miał wypadek samochodowy

Chciałbym spytać o ważną sprawę. Mianowicie, prezydent wczoraj podpisał projekt ustawy o sędziach pokoju. Ten projekt trafi teraz do Sejmu. Paweł Kukiz otwiera szampana, bo to jego wymarzone dziecko. A wczoraj Borys Budka już kręcił nosem. Ja nie zrozumiałem z tego, co mówił Borys Budka – czy Platforma poprze ten projekt ustawy, czy nie poprze? – pytał Mazurek.

Wie pan, trzeba poczekać do tego, co będzie po pracach w Sejmie najpierw. Projekt to jedno, potem projekt, który wchodzi do głosowania, to po oprawkach… Na „dzień dobry” trzeba go skierować do komisji. Większość ma PiS i on będzie decydował, jak ten projekt będzie wyglądał na koniec i zobaczymy czym się zakończypowiedział polityk.

Ale poprze ten projekt, czy nie?dopytywał dziennikarz.

Ja do dzisiaj bardzo byłbym ostrożny z popieraniem takich projektówmówił Neumann.

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Dlaczego właśnie? – pytał Robert Mazurek.

Właśnie chcę powiedzieć dlaczego, to są bardzo fajne idee, one bardzo dobrze brzmią, że będzie szybki i sprawny proces w prostych sprawach, że to będzie szybko załatwione. Ludzie doczekają się sprawiedliwości. Problem jest dzisiaj taki, że ta ustawa pokazuje, że właściwie tym sędzią pokoju niekoniecznie musi być osoba, która ma jakiekolwiek takie doświadczenie prawniczemówił Neumann.

Riposta dziennikarza

Ale sędzia pokoju będzie – przypominam panu- wybierany, to nie jest tak, że ktoś go nadamówił Mazurek.

Ale uważa pan, że nie można głupków wybrać?odparł mocno Neumann.

Jak patrzę na parlament, to myślę, że możnapowiedział dziennikarz.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Ma pan mało przykładów? Znaczy mówili o tym, że ludzie będą wybierani… – mówił Neumann.

Ale nie sądziłem, że z ust posła to usłyszępowiedział Robert Mazurek.

Niestety trzeba to mówić głośno, bo ja rozumiem, że Paweł Kukiz uważa, że to jest remedium na wszystko. Można wybrać też ludzi niemądrych, mówiąc delikatnie – to po pierwsze. Po drugie kojarzy pan… – mówił Neumann.

Proszę państwa, tak daleko posuniętej samokrytyki naprawdę się nie spodziewam, ale panie pośle... – odparł Robert Mazurek.

Całość rozmowy i opisany fragment poniżej.

 

Źródło: RMF FM

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała

Kłeczek również bezlitosny dla Kropiwnickiego w TVP. „Pan poseł taki nadpobudliwy” (wideo)