Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla trzech partii

Nowy sondaż wyborczy pracowni Pollster dla „Super Express”. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami. Z kolei na drugim miejscu, lecz ze sporą stratą do pierwszego miejsca znalazła się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Ostatnie miejsce na podium tradycyjnie w ostatnim czasie zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni.

Polecamy także: Trzaskowski triumfuje ws. Marszu Niepodległości. Bezlitosna riposta Ziemkiewicza

Próg wyborczy w przeprowadzonym badaniu przekroczyła jeszcze Konfederacja, która odnotowała czwarty wynik w przeprowadzonym badaniu. Powyżej progu znalazła się również Nowa Lewica, której wynik jest bardzo bliski wynikowi Konfederatów.

Złe wieści płyną przede wszystkim do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z badania wynika, że partia Władysława Kosiniaka-Kamysza nie przekracza progu wyborczego w tym badaniu. W jeszcze gorszej sytuacji znalazła się formacja Kukiz’15 oraz także Porozumienie Jarosława Gowina.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

W polskiej polityce działo się w ostatnim czasie wiele. Od dłuższego czasu możemy być świadkami wysokiej aktywności Donalda Tuska, który od czasu swojego powrotu nie zmniejsza tempa. Dużo mówi się także na temat wydarzeń mających miejsce na granicy Polski z Białorusią. Jednym z głównych tematów jest także kwestia relacji między Polską i Unią Europejską.

Nowy sondaż wyborczy pracowni Pollster dla „Super Express”

Z badania pracowni Pollster wynika, że liderem sondażu jest Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami. Formacja, na której czele stoi Jarosław Kaczyński w tym badaniu odnotowała poparcie na poziomie 36.58 proc.

Polecamy również: Problemy Lecha Wałęsy. Były prezydent usłyszał zarzuty

Druga w sondażu Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni) otrzymała 25.8 proc. Trzecie miejsce i wynik 13.8 proc. przypadł Polsce 2050 Szymona Hołowni. Tuż za podium znalazła się Konfederacja. Formacja polityczna tworzona przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna w tym sondażu może liczyć na poparcie na poziomie 8.77 proc. Niewiele mniej ma w badaniu Nowa Lewica – 8.56 proc.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

Fatalne wieści płyną do trzech ugrupowań, które w tym badaniu niestety nie przekroczyły progu wyborczego. Mowa tu między innymi o Polskim Stronnictwie Ludowym. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza otrzymała poparcie 4.41 proc. Z kolei Kukiz’15 zanotowało 1.29 poparcia. Bardzo skromny wynika uzyskało Porozumienie Jarosława Gowina – 0.6 proc. 0.19 proc. uczestników wskazało inną partię.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 27-28.10.2021 roku metodą CAWI na próbie 1078 dorosłych Polaków. Struktura próby była reprezentatywna dla obywateli Polski w wieku 18+. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Źródło: Super Express

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)