Polska pogrążona w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Nie żyje Andrzej Zaorski – polski aktor i artysta kabaretowy, występujący w telewizji, filmie i teatrze, a także w radiu.

Polecamy także: Trzaskowski triumfuje ws. Marszu Niepodległości. Bezlitosna riposta Ziemkiewicza

Andrzej Zaorski przyszedł na świat 17 grudnia 1942 roku w Piaskach. Mimo wszystko w oficjalnych dokumentach figurowała u niego data 7 stycznia 1943 roku. Sam aktor uznawał ją jednak za błąd popełniony przez urzędnika. Znany artysta w 1964 roku ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.

W trakcie swojej kariery aktorskiej wystąpił w takich produkcjach filmowych jak „Marysia i Napoleon”, „Stawka większa niż życie”, „Westerplatte”, „Lalka”, „Bolesław Śmiały”, „Piłkarski poker” oraz także w serialu obyczajowym – „Sprawa na dziś”. Andrzej Zaorski udzielał także dubbingu w takich produkcjach jak „Dwaj muszkieterowie”, „Zbrodnia doskonała” i „Salvatore Giuliano”.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

W trakcie swojej aktywności występował w teatrze, programach telewizyjnych oraz radiowych.

Nie żyje Andrzej Zaorski

Andrzej Zaorski w roku 1964 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Z kolei na deskach teatru zadebiutował 31 stycznia 1965 roku. Można było go podziwiać w Teatrze Współczesnym w Warszawie, potem w Teatrze Ateneum, Teatrze Narodowym, Teatrze Powszechnym, Teatrze Na Targówku i Teatrze Kwadrat, w kabaretach „U Lopka”, „Pod Egidą”, „Tu 60-tka” i „Kaczuch Show”.

Polecamy również: Problemy Lecha Wałęsy. Były prezydent usłyszał zarzuty

W latach 70. uczestniczył w produkcjach cyklicznych programów telewizyjnych i także radiowych. Z kolei w 1991 roku otrzymał nagrodę Wiktora (dla osobowości telewizyjnej). W latach 1991–1993 współtworzył telewizyjny cykl Polskie zoo. Występował również w powieści radiowej „W Jezioranach”.

Artysta w roku 2004 przeżył udar mózgu, który spowodował u niego paraliż i również ograniczenia związane z możliwościami wysławiania się. W 2006 roku napisał autobiograficzną powieść zatytułowaną „ręka, noga, mózg na ścianie”. Andrzej Zaorski mieszkał w Milanówku, gdzie upowszechniał kulturę i starał się promować miasto.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

W trakcie swojej kariery aktorskiej wystąpił w bardzo dobrze znanych polskich filmach. Mowa tu przede wszystkim o takich produkcjach jak „Stawka większa niż życie”, „Westerplatte”, „Lalka”, czy „Piłkarski poker”.

W 2012 r. „za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce” został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Andrzej Zaorski zmarł 31 października w wieku 79 lat.

Źródło: Wikipedia, Polsat News

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)