Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Paweł Zalewski i jego pierwsza wpadka w barwach Polski 2050 na mównicy sejmowej. Co się dokładnie stało?

Polecamy także: Trzaskowski triumfuje ws. Marszu Niepodległości. Bezlitosna riposta Ziemkiewicza

Poseł Paweł Zalewski, który w bieżącym tygodniu ogłosił swoje dołączenie do Polski 2050 Szymona Hołowni zaliczył już swoją pierwszą wpadkę w nowych barwach politycznych. Polityk pojawił się na sejmowej mównicy i niespodziewanie przekręcił nazwę formacji politycznej, do której od niedawna należy. W tej sytuacji Pawła Zalewskiego postanowiła poprawić marszałek Sejmu – Elżbieta Witek. Z kolei na sali plenarnej można było słychać śmiech i brawa zaraz po poprawieniu polityka.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

Paweł Zalewski stał się nowym posłem Polski 2050 Szymona Hołowni. Wcześniej polityk reprezentował partyjne barwy Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej. O Zalewskim było głośno przede wszystkim w maju bieżącego roku. Wówczas to wraz z Ireneuszem Rasiem został wykluczony z Platformy Obywatelskiej. Powodem takiej decyzji miały być działania na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz tejże partii.

Trzeba także podkreślić, że Zalewski to bez wątpienia polityk ze sporym bagażem politycznego doświadczenia. W latach 1990-1991 należał do Forum Prawicy Demokratycznej. Od 1991 do 1992 roku reprezentował Unię Demokratyczną, a następnie zasilał szeregi Partii Konserwatywnej w latach 1992-1993. Z kolei od 1994 roku do 2001 roku reprezentował Koalicje Konserwatywną i Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe. Od 2001-2002 Przymierze Prawicy.

Polecamy również: Problemy Lecha Wałęsy. Były prezydent usłyszał zarzuty

To jednak nie koniec. W swoim politycznym CV polityk ma także Prawo i Sprawiedliwość, w którego szeregach przebywał od 2002 do 2007 roku. Z kolei najdłużej polityk zasilał szeregi Platformy Obywatelskiej (od 2009 do 2021 roku). W tym tygodniu doświadczony polityk zasilił szeregi Polski 2050, lecz wygląda na to, że nie do końca przyswoił sobie nazwę nowego ugrupowania.

Poseł Paweł Zalewski i jego wpadka w Sejmie

Paweł Zalewski w tym tygodniu został ogłoszony nowym posłem z ramienia Polski 2050 Szymona Hołowni. Wcześniej parlamentarzysta reprezentował Platformę Obywatelską.

Paweł Zalewski przemawiał 29 października na 40 posiedzeniu Sejmu. Na samym początku jego wystąpienia doszło do dość niecodziennej sytuacji. Okazało się bowiem, że polityk przekręcił nazwę swojego nowego ugrupowania. W tej sytuacji postanowiła go poprawić marszałek Sejmu – Elżbieta Witek.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

Koledzy i koleżanki posłowie, w imieniu koła Polska dwadzieścia-pięćdziesiąt – zaczął Zalewski. W pewnym momencie  przerwała mu jednak marszałek Elżbieta Witek i poprawiła posła, mówiąc: – Polska dwa tysiące pięćdziesiąt panie pośle. Wtedy na sali sejmowej rozległ się śmiech i brawa innych posłów oraz posłanek.

Nagranie poniżej:

Źródło: Onet, YouTube

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)