Szokujący wpis Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Krzysztof Wyszkowski zamieścił fragment wpisu, który za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował Lech Wałęsa na temat „teczek Kiszczaka”. Do sprawy odniósł się także Sławomir Cenckiewicz. Czy sprawa zakończy się w sądzie?

Polecamy także: Trzaskowski triumfuje ws. Marszu Niepodległości. Bezlitosna riposta Ziemkiewicza

Lech Wałęsa zamieścił wpis za pośrednictwem mediów społecznościowych, który spotkał się prędko z reakcją ze strony Krzysztofa Wyszkowskiego i historyka Sławomira Cenckiewicza. Były prezydent napisał na Facebooku w odpowiedzi na „atak w prasie”. Wałęsa napisał między innymi, że posiada dowody, w które w jego ocenie nie wierzy Instytut Pamięci Narodowej. Dodatkowo były lider Solidarności w swoim wpisie napisał o tym jak miały najprawdopodobniej jego zdaniem powstać „Teczki Kiszczaka”.

W tej sytuacji zaregować postanowił Krzysztof Wyszkowski, który opublikował na Twitterze screen z fragmentem wpisu Lecha Wałęsy, który częściowo opisaliśmy powyżej.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

Dawny działacz opozycji antykomunistycznej w PRL zadał przy tym pytanie na temat kroków, które ma w związku z powstałą sytuacją poczynić. Jedną z osób, które postanowiły odpowiedzieć na wpis Krzysztofa Wyszkowskiego był Sławomir Cenckiewicz. Co znamy historyk odpowiedział na wpis dawnego działacza opozycji antykomunistycznej?

Krzysztof Wyszkowski i Lech Wałęsa – Szokujący wpis byłego prezydenta. Czy będzie pozew?

Krzysztof Wyszkowski to polski polityk, publicysta, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. Był także doradcą premierów: Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz również Jana Olszewskiego. Były działacz opozycyjny zamieścił w ostatnią niedzielę wpis, który odnosił się do publikacji Lecha Wałęsy, która została opublikowana przez byłego prezydenta na Facebooku.

Polecamy również: Problemy Lecha Wałęsy. Były prezydent usłyszał zarzuty

Wałęsa w swoim wpisie odniósł się do „teczek Kiszczaka”. Lech Wałęsa uważa w nim, że powstały one w IPN „na zlecenie braci Kaczyńskich, pod patronatem Cenckiewicza”.

1.Teczki Kiszczaka powstały w ,,IPN” na zlecenie braci Kaczyńskich, pod patronatem  Cęckiewiczaczytamy w poście Lecha Wałęsy na Facebooku.

To jednak nie koniec. Były prezydent w swoim wpisie odniósł się także do Krzysztofa Wyszkowskiego.

2.Pomagali w tym między innymi Wyszkowski, z niewykonanym prawomocnym  wyrokiem sądowym   w tej właśnie sprawie,  przyjęty na stałe do pracy w IPNnapisał Lech Wałęsa.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

W związku z tym screen z fragmentem wpisu Lecha Wałęsy postanowił zamieścić Krzysztof Wyszkowski. Dawny działacz zadał przy tym pytanie dotyczące tego, co ma zrobić w związku z wynikłą sytuacją.

Sonda:
1. podać Bolka do sądu?
2. uznać za wariata?napisał Krzysztof Wyszkowski.

Na wpis zaregował także Sławomir Cenckiewicz.

Do sądu mówi mój Mecenasodparł krótko Cenckiewicz.

Źródło: Twitter, Wikipedia

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)