Putin ma kłopot. Media: doszło do buntu żołnierzy

Władimir Putin ma kolejny problem? Media, a w tym między innymi portal RMF FM – poinformował o buncie 5 tysięcy żołnierzy kontraktowych w rosyjskim Biełgorodzie przy granicy z Ukrainą. RMF FM powołuje się przy tym na ukraiński portal Obozrevatel.

Polecamy także: To Rosję bardzo zaboli. Zachód może zastosować radykalną sankcję

Od czwartku trwa inwazja wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Agresja na suwerenne państwo ze strony Rosji napotkała do tej pory na liczne głosy sprzeciwu i potępienia, które napływają z całego świata. Nie brak także głosów przemawiających za pomocą dla Ukrainy.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Głos za pośrednictwem mediów społecznościowych w sprawie Ukrainy zabrał między innymi prezydent Polski – Andrzej Duda, który napisał o ekspresowej ścieżce członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej oraz środkach z UE na odbudowę.

Polska opowiada się za ekspresową ścieżką członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej. Status kandydata powinien być udzielony natychmiast, a rozmowy o członkowstwie rozpoczęte niezwłocznie po tym. Ukraina ma mieć też dostęp do środków z UE na odbudowę. To się Ukrainie należynapisał Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

Ukraina w walce z Rosją nie jest sama. W dodatku strona agresora napotyka na coraz większe problemy. Wczoraj media obiegła informacja o tym, że Kazachstan negatywnie odniósł się do prośby złożonej przez Rosję, aby kraj ze stolicą w Nur-Sułtan pomógł Moskwie w inwazji na Ukrainę. Z kolei dziś media poinformowały o buncie 5 tysięcy żołnierzy kontraktowych Rosji w rosyjskim Biełgorodzie.

Władimir Putin ma kolejny problem? Media: Bunt 5 tysięcy żołnierzy

Media, a w tym między innymi portal RMF FM – poinformował o buncie 5 tysięcy żołnierzy kontraktowych w rosyjskim Biełgorodzie przy granicy z Ukrainą. RMF FM powołuje się przy tym na ukraiński portal Obozrevatel. Swoją odmowę udziału w walkach na Ukrainie – według Obozrevatel – mają uzasadniać tym, że w swoich kontaktach nie mają tego uwzględnionego. Za odmowę mogą być pociągnięci do odpowiedzialności karnej – wskazuje serwis Obozrevatel.

Według portalu – prawdziwą przyczyną ich decyzji ma być strach.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Nawet bez względu na to, że oficjalnie wojskowo-polityczne kierownictwo Rosji mówi o tym, że Rosja nie ponosi żadnych strat na Ukrainie i że na ukraińskiej ziemi nie zginął ani jeden rosyjski żołnierz, bez względu na to, że w Rosji w maksymalny sposób blokowane są wszelkie prawdziwe dane o wydarzeniach na Ukrainie – informacje do nich docierają (…)”czytamy.

Źródło: Onet, Interia, RMF FM

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję