Polska pogrążona w smutku. Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze przekazał bardzo smutną wiadomość o śmierci prof. Waldemara Parucha.

Polecamy również: Nowy sondaż: Poparcie PiS do góry. Kłopoty jednej partii

Waldemar Paruch był politologiem, nauczycielem akademickim oraz także politykiem. Był także profesorem Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Ponadto w latach 2018 do 2019 wykonywał obowiązki na stanowisku szefa Centrum Analiz Strategicznych.

Waldemar Paruch urodził się w Lublinie w roku 1964. Ukończył tam VII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Następnie podjął się studiów historycznych na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

Na wspomnianej uczelni ukończył także studia magisterskie w zakresie politologii w latach 1985–1990. W roku 1996 uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Z kolei w 2005 roku habilitował się. Następnie w roku 2015 prezydent Andrzej Duda nadał mu tytuł profesora nauk społecznych.

Na temat śmierci prof. Waldemara Parucha głos zabrał także minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Polecamy również: Wyburzyć Pałac Kultury? Jednoznaczna postawa Polaków (WYNIKI)

Prof. dr hab. Waldemar Paruch odszedł do Wieczności dziś wieczorem. Żegnamy wielkiego Polaka, Politologa i Polityka, ogromnie zasłużonego dla Polski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panienapisał za pośrednictwem mediów społecznościowych minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Prezydent Andrzej Duda o śmierci prof. Waldemara Parucha

Waldemar Paruch próbował także swoich sił jako polityk. W roku 2011 bez powodzenia startował z list Prawa i Sprawiedliwości z drugiego miejsca w okręgu krośnieńskim. Był członkiem komitetu naukowego II i III Konferencji Smoleńskiej z lat 2013–2014 poświęconej katastrofie samolotu Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

W roku 2014 został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości. Należał do sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy.

W 2015 roku był jedynką na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu, lecz mandatu nie udało mu się uzyskać. Zasiadał także w gabinecie politycznym ministra Przemysława Czarnka.

Polecamt także: Najnowszy sondaż. Zaskakująca zamiana miejsc w czołówce

Tak na temat śmierci prof. Waldemara Parucha napisał prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze:

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu prof. Waldemara Parucha. Polska straciła zaangażowanego naukowca i eksperta ale przede wszystkim Patriotę całym sercem i duchem oddanego Rzeczypospolitej. Odszedł przedwcześnie, miał tylko 57 lat. Będzie Go brakowało. R.I.P.napisał Andrzej Duda na Twitterze.

 

Źródło: Twitter, Wikipedia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)