Tusk w Puławach. Nagle padło dość niewygodne pytanie (wideo)

Donald Tusk w trakcie swojej wizyty na Lubelszczyźnie odwiedził między innymi Puławy. To właśnie w trakcie spotkania w tym mieście były przewodniczący Rady Europejskiej a dziś lider Platformy Obywatelskiej otrzymał dość niewygodne pytanie o TVP oraz TVN. Jak na nie odpowiedział polityk?

Polecamy również: Nowy sondaż: Poparcie PiS do góry. Kłopoty jednej partii

Donald Tusk na początku lipca ubiegłego roku postanowił wrócić do krajowej polityki. Były przewodniczący Rady Europejskiej od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską, która przed jego powrotem borykała się z wieloma problemami.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

Niedługo od tego momentu minie rok. W tym czasie Platforma Obywatelska, która stoi na czele Koalicji Obywatelskiej umocniła się w sondażach wyborczych na drugiej pozycji.

Mimo wszystko PO i jej sojuszników w dalszym ciągu dzieli pewien dystans od Prawa i Sprawiedliwości, które mimo wielu problemów w ostatnich miesiącach, jest w dalszym ciągu liderem badań poparcia dla ugrupowań politycznych.

Polecamy również: Wyburzyć Pałac Kultury? Jednoznaczna postawa Polaków (WYNIKI)

W tej sytuacji Donald Tusk stara się być aktywny w przestrzeni publicznej. Były premier odwiedził w ostatnim czasie Puławy, gdzie odbył spotkanie z tamtejszymi sympatykami i nie tylko.

Donald Tusk i pytanie w Puławach

W trakcie spotkania Donalda Tuska w Puławach jedno z pytań zadał mu Pan Michał.

Na początku chciałbym powiedzieć, że nie jestem stronniczy. Nie jestem za żadną z partii – ani za PiS-em, ani za Platformą, ani za żadną inną, ale Pan tu cały czas mówi, że TVP Info cały czas kłamie, obraża Pana, zarzuca różne kłamstwa Panu, pańskiej partii, czy w TVN jest inaczej?mówił.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Na przykład Pańska partia mówi tylko PiS, PiS, PiS zrobiło to źle, tamto źle. A dlaczego żaden z Pana posłów i Pan nie jest w stanie przyznać się do swoich błędów za czasów 2007-2015, kiedy wy byliście u władzy. A jest cały czas źle na PiS, a sami nie potraficie uderzyć się we własną pierśmówił mężczyzna.

Następnie odpowiedział mu Donald Tusk.

To znaczy w moją pierś tak walą, że jakbym sam zaczął to mógłbym mieć problem żeby to wytrzymać. Ale, ja nie zgadzam się fundamentalnie z pierwszą częścią Pana wypowiedzi… porównanie TVP Info z TVN-em, jest podwójnie niefortunne i powiem Panu dlaczego. Po pierwsze ja mam takie wrażenie,  a ja jestem na swoim punkcie wrażliwy, każdy jest jakoś na swoim punkcie wrażliwymówił lider Platformy.

Polecamt także: Najnowszy sondaż. Zaskakująca zamiana miejsc w czołówce

Ja w TVN jako premier obrywałem tyle razy. Ja do dziś pamiętam konferencję prasowe, gdzie nikt mnie tak nie atakował, czasem bardzo niesprawiedliwie, jak na przykład Monika Olejnik. Ja najprawdopodobniej…tzn moja partia, bo ja już byłem szefem rady europejskiej – przegraliśmy wybory nie dlatego, że był pisowki TVP info, tylko dlatego, kiedy ja rządziłem, to wszystkie media miały pełną swobodę atakowania mojego rządupowiedział Donald Tusk.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)