Nowy sondaż: Poparcie PiS do góry. Kłopoty jednej partii

Najnowszy sondaż wyborczy IBRIS dla Radia Zet. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, która odnotowała wzrost poparcia.

Polecamy także: Na to czekali fani Magdaleny Ogórek. Dziennikarka przekazała doskonałe wieści

Z kolei na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, która także odnotowała wzrost poparcia, lecz jest on minimalny. Zmiany zaszły na trzecim miejscu, gdzie aktualnie znalazła się Lewica, która tym samym zrzuciła poza podium Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Taki stan rzeczy może się wydać niepokojący dla formacji Szymona Hołowni. Jeszcze w zeszłym roku przed powrotem Donalda Tuska w formacji byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN upatrywano przyszłą drugą siłę polityczną w kraju.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

Z kolei po wspomnianym powrocie byłego przewodniczącego Rady Europejskiej partia Hołowni spadła na trzecie miejsce. Z kolei teraz już w drugim sondażu Lewica wyprzedza PL2050 (wcześniej formacja Włodzimierza Czarzastego wyprzedziła Polskę 2050 w badaniu Estymator).

Polecamy również: Wyburzyć Pałac Kultury? Jednoznaczna postawa Polaków (WYNIKI)

Powyżej progu wyborczego znalazło się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe oraz także Konfederacja. Jak dokładnie wyglądają wyniki badania przeprowadzonego przez IBRiS? Dokładne wyniki przedstawiamy poniżej.

Wyniki sondażu pracowni IBRiS

Na pierwszym miejscu w sondażu IBRIS jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Formacja rządząca w tym badaniu otrzymała 35.9 proc. Jest to wzrost o 1.7 pp.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Druga jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 26.3 proc. – wzrost o 0.1 pp. Trzecia jest Lewica z 9 proc. – wzrost o 2.7 p.p. Czwarte miejsce przypadło dla Polski 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała wynik 8.6 proc. – wzrost o 0.3 pp.

Polecamt także: Najnowszy sondaż. Zaskakująca zamiana miejsc w czołówce

Powyżej progu wyborczego znalazło się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska z wynikiem 5.1 proc. – spadek o 0.2 pp. Do Sejmu dostałaby się jeszcze Konfederacja z 5 proc. – spadek o 1.8 pp.

Jeżeli wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 53,8 procent Polaków uprawnionych do głosowania (spadek o 3,2 pp.). Głosu nie oddałoby 43 procent ankietowanych (wzrost o 2,8 pp.). Niezdecydowanych jest 3,2 procent wyborców (wzrost o 0,4 pp.).

Źródło: Radio Zet

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)