Były poseł PO nie wytrzymał. Mocne słowa na temat Platformy

Paweł Zalewski był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. Wspomniany poseł od zeszłego tygodnia jest posłem Polski 2050 Szymona Hołowni. Polityczny transfer do formacji byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN odbił się głębokim echem w mediach. Z kolei wcześniej Zalewski przez wiele lat był związany z Platformą Obywatelską, a jeszcze wcześniej z Prawem i Sprawiedliwością skąd odszedł w roku 2007.

Polecamy także: Senator KO wymienił sukces Tuska. Bezcenna mina dziennikarki TVP (wideo)

Paweł Zalewski w trakcie rozmowy z Beatą Lubecką był pytany także o swoją byłą partię, czyli Platformę Obywatelską. W tym kontekście polityk w dość gorzkich słowach wypowiedział się na ten temat. Beata Lubecka wspomniała także o krytyce Pawła Zalewskiego w stosunku do Borysa Budki.

Uważałem, że rodzaj przywództwa, który był charakterystyczny dla PO przez ostatnie 1,5 roku, jest bardzo zły i prowadzi do tego, że ta partia traci zaufanie społecznemówił Paweł Zalewski na antenie Radia Zet.

Polecamy również: Zaskakujący apel prezydenta. Doszło do nikczemnej kradzieży

W trakcie rozmowy padł także temat tego, jak poseł trafił do ugrupowania Szymona Hołowni. Polityk wytłumaczył, że propozycja ze strony Szymona Hołowni padła z jego strony zaraz po ogłoszeniu przez niego swojej decyzji o tym, że rezygnuje on z przywrócenia w prawach członka Platformy Obywatelskiej.

Paweł Zalewski był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet

Poseł Paweł Zalewski był we wtorek gościem Beaty Lubeckiej na antenie Radia Zet. Na samym początku dyskusji padł wątek ilości partii politycznych, w których to występował aktualny poseł. Warto bowiem przypomnieć, że przed Polską 2050 Paweł Zalewski reprezentował Platformę Obywatelską, Prawo i Sprawiedliwość, Przymierze Prawicy, Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe, Koalicje Konserwatywną, Partię Konserwatywną, Unię Demokratyczną oraz także Forum Prawicy Demokratycznej.

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Tematem rozmowy dziennikarki z doświadczonym politykiem był także między innymi temat dotyczący jego świeżego transferu do nowego ugrupowania politycznego. W zeszłym tygodniu Paweł Zalewski zasilił szeregi Polski 2050 Szymona Hołowni. W opisywanej rozmowie przyznał, że propozycja ze strony Szymona Hołowni padła o dołączeniu do Polski 2050 padła zaraz po ogłoszeniu przez niego swojej decyzji o tym, że rezygnuje z przywrócenia w prawach członka Platformy Obywatelskiej.

Zalewski odniósł się także do kwestii przywództwa w Platformie Obywatelskiej za czasów jego członkostwa.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Ja nie zrezygnowałem, zostałem usunięty. (…) Uważałem, że rodzaj przywództwa, który był charakterystyczny dla Platformy przez ostatnie 1,5 roku, rok, jest bardzo zły i prowadzi do tego, że ta partia traci zaufanie społeczne. Wzywałem do tego, by to przywództwo zmienić. Borys Budka przyznał mi rację, zaprosił Donalda Tuska, ustąpił”mówił Zalewski.

To był okres pięciu miesięcy, gdzie ja mogłem z dystansu spojrzeć na wiele spraw w Polsce. I uznałem, że dzisiaj największą szansą najbardziej odpowiadającą potrzebą Polaków partią jest, szerszej ruch (…) Szymona Hołownimówił poseł.

Nagranie z rozmowy poniżej.

Źródło: Radio Zet 

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała

Kłeczek również bezlitosny dla Kropiwnickiego w TVP. „Pan poseł taki nadpobudliwy” (wideo)