Senator KO wymienił sukces Tuska. Bezcenna mina dziennikarki TVP (wideo)

„Minęła 20” i pytanie o sukcesy Donalda Tuska do senatora Koalicji Obywatelskiej. Fragment programu trafił do sieci.

Gośćmi programu „Minęła 20” prowadzonego przez Ewę Bugałe na antenie TVP Info byli Paweł Lisiecki (PiS), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Stefan Krajewski (Koalicja Polska) i także Kazimierz Kleina (KO). W trakcie programu poruszono temat Donalda Tuska. Jakie pytanie padło w kontekście aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej? Fragment programu trafił do sieci.

Polecamy także: Trzaskowski triumfuje ws. Marszu Niepodległości. Bezlitosna riposta Ziemkiewicza

Donald Tusk na początku tegorocznych wakacji postanowił na dobre wrócić do krajowej polityki. Jednocześnie były przewodniczący Rady Europejskiej objął stery nad Platformą Obywatelską, którą przed jego powrotem trapiły problemy. Temat byłego szefa polskiego rządu padł w programie „Minęła 20”

„Minęła 20” i pytanie o sukcesy Donalda Tuska

Na antenie TVP Info w programie „Minęła 20” padło pytanie do senatora Kazimierza Klejny o sukcesy Donalda Tuska w trakcie wykonywania przez niego obowiązków przewodniczącego Rady Europejskiej. Pytanie senatorowi zadał polityk z ramienia Solidarnej Polski – Mariusz Kałużny. Przebieg rozmowy poniżej oraz także nagranie.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

Niech Pan wymieni 5 sukcesów Donalda Tuska, jak był szefem, tym królem Europy dla Polski. Pięć takich korzyści dla Polski, bo przecież kocha Polskę, musiał dla Polski pracować tam od rana do wieczora i wszystkich przekonywać, żeby dla Polski było dobrze. Niech Pan pięć rzeczy wymieni, nie piętnaście, nie pięćdziesiąt, tylko pięćmówił polityk opcji rządzącej.

Panie pośle, Pan mówi, że jest pierwszą kadencję w Sejmie…

No ale wie Pan, czy nie wie Pan — pięć sprawwtrącił, przerywając jeszcze polityk Zjednoczonej Prawicy.

No, dlaczego Pan mi nie pozwoli mówić?odparł senator.

Pan senator proszę odpowiedź na pytaniedodała prowadząca program.

No więc właśnie widać, że Pan poseł jest pierwszą kadencję w Sejmie, więc nie ma tego doświadczenia politycznego i tej wiedzy i umiejętności rozmawiania.

Dlatego pytam doświadczonego polityka — proszę, pięć spraw dla Polskidodał poseł.

Czy mógłby Pan po prostu, jeżeli Pan mnie pyta, to proszę nie przeszkadzać? Jeszcze raz mówię, musi się Pan jeszcze trochę nauczyć funkcjonowania w Parlamencie, umiaru w swoich wypowiedziach. Jeszcze chce powiedzieć w ten sposób…

Polecamy również: Problemy Lecha Wałęsy. Były prezydent usłyszał zarzuty

Panie Senatorze prosimy o odpowiedź na pytanie, prosimywtrąciła prowadząca Ewa Gugała.

– To znaczy na pytanie, to jest to oczywiście wiele spraw, które są sukcesem Donalda Tuska, jako przewodniczącego Rady Europejskiej. Niestety w rozwiązywaniu tych spraw z reguły strona Polska — Pan premier, Pan prezydent nie uczestniczyli…mówił również senator.

konkret, która sprawa? – dopytywała Ewa Gugała.

Prawdopodobnie te sprawy umykały także polskim politykom, ministrowi spraw zagranicznychpowiedział Senator.

Odpowiedź senatora

nie wie Pan, nie potrafi Pan pięć spraw konkretnych wymienić. Powołuje się Pan na jakąś kulturę, ucieka Pan od tematu, bo został Pan tutaj trafiony w dziesiątkę. No pięć spraw proszę panamówił także poseł.

Polecamy również: Mocne pytanie dziennikarza TVP do Tuska o UE. Zaskakująca odpowiedź (wideo)

Panie senatorze jedną, chociaż, słuchamy, Pan jest jeszcze przy głosie, słuchamy, prosimy o jedną konkretną sprawę, jeżeli Pan jakąś ma — dopowiadała również prowadząca program.

Oczywiście, najważniejsza sprawa, która była największym problemem Unii Europejskiej i ona jest największym sukcesem Donalda Tuska, ale nie wyłącznym, bo w polityce nie ma sukcesów jednoosobowych tylko i wyłącznie, ale kwestia uporządkowania spraw związanych z uchodźcami w 2015 rokuodparł senator KO powodując także zdziwienie na twarzy prowadzącej i śmiech ze strony posła Zjednoczonej Prawicy.

Poniżej także nagranie i link do pełnego programu.

Źródło: Twitter, kurierprasowy.pl, TVP

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)