Bezpośrednia riposta Jakiego do dziennikarki TVN. Zarzucił jej brak wiedzy (wideo)

Patryk Jaki – europoseł Solidarnej Polski został zapytany przez dziennikarkę stacji TVN o zgodność powołania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego z polską ustawą zasadniczą.

W trakcie dyskusji dziennikarka mówiła, że: „Myślę, że przepisy konstytucji mówią o tym wprost, że część sędziów w składzie KRS, że są powoływani pośród sędziów a pozostali powoływani przez parlament. No nie ma tam zapisu takiego, że mają to być też politycy”

Polityk Solidarnej Polski prędko odniósł się do pytania zadanego przez pracownik stacji TVN. Zalecił również, aby: „najpierw zapoznać się z polską ustawą zasadniczą„.

Polecamy także: Bielan wprost odpowiada Olejnik w TVN. Ostra reakcja europosła na pytanie dziennikarki

Patryk Jaki kontra TVN

Patryk Jaki, to aktualny europoseł Solidarnej Polski oraz również Zjednoczonej Prawicy. W latach 2015-2019 pełnił urząd sekretarza stanu przy Ministerstwie Sprawiedliwości. W latach 2017–2019 przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Polityk słynie ze swoich płomiennych wypowiedzi w mediach oraz na także forum europejskim. Pod koniec bieżącego tygodnia do sieci trafiło nagranie z konferencji prasowej z udziałem Patryka Jakiego. Polityk w jego trakcie był pytany między innymi przez przedstawiciela stacji TVN o legalność powołania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

A pan uważa, że Izba Dyscyplinarna została powołana zgodnie z konstytucją, skoro sędziowie przeszli procedurę przez nową Krajową Radę Sądownictwa, niepowołaną zgodnie z konstytucją? – zapytała Jakiego reporterka TVN.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

W tej sytuacji Patryk Jaki poprosił o sprecyzowanie postawionego pytania.

Myślę, że przepisy konstytucji mówią o tym wprost, że część sędziów w składzie KRS, że są powoływani pośród sędziów, a pozostali powoływani przez parlament. No nie ma tam zapisu takiego, że mają to być też politycy.

Polecamy także: Stuhr wykorzystał galę Telekamer do ataku na TVP. “Tego życzę nam wszystkim”

W konstytucji jest wprost zapis mówiący o tym, że częścią KRS są również politycy. Dlatego dobrze by było, jeśli pani chce już atakować i stawiać nawet nie pytania, tylko tezy, najpierw zapoznać się z polską ustawą zasadniczą powiedział również Jaki.

Całość dyskusji: 

Źródło: TVP.info

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę

To już koniec Platformy Obywatelskiej? “Rozpad PO jest faktem”

Szokujące słowa poseł PO w TVP ws. aborcji. Politycy zaczęli łapać się za głowy (wideo)

Bezlitosna odpowiedź Waszczykowskiego o Tusku. Dziennikarka wybuchła śmiechem (wideo)