Bezpośrednia riposta Jakiego do dziennikarki TVN. Zarzucił jej brak wiedzy (wideo)

Patryk Jaki – europoseł Solidarnej Polski został zapytany przez dziennikarkę stacji TVN o zgodność powołania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego z polską ustawą zasadniczą.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

W trakcie dyskusji dziennikarka mówiła, że: „Myślę, że przepisy konstytucji mówią o tym wprost, że część sędziów w składzie KRS, że są powoływani pośród sędziów a pozostali powoływani przez parlament. No nie ma tam zapisu takiego, że mają to być też politycy”.

Polecamy także: Bielan wprost odpowiada Olejnik w TVN. Ostra reakcja europosła na pytanie dziennikarki

Polityk Solidarnej Polski prędko odniósł się do pytania zadanego przez pracownik stacji TVN. Zalecił również, aby: „najpierw zapoznać się z polską ustawą zasadniczą„.

Patryk Jaki kontra TVN

Patryk Jaki, to aktualny europoseł Solidarnej Polski oraz również Zjednoczonej Prawicy. W latach 2015-2019 pełnił urząd sekretarza stanu przy Ministerstwie Sprawiedliwości. W latach 2017–2019 przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Polityk słynie ze swoich płomiennych wypowiedzi w mediach oraz na także forum europejskim. Pod koniec bieżącego tygodnia do sieci trafiło nagranie z konferencji prasowej z udziałem Patryka Jakiego. Polityk w jego trakcie był pytany między innymi przez przedstawiciela stacji TVN o legalność powołania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

A pan uważa, że Izba Dyscyplinarna została powołana zgodnie z konstytucją, skoro sędziowie przeszli procedurę przez nową Krajową Radę Sądownictwa, niepowołaną zgodnie z konstytucją? – zapytała Jakiego reporterka TVN.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

W tej sytuacji Patryk Jaki poprosił o sprecyzowanie postawionego pytania.

Myślę, że przepisy konstytucji mówią o tym wprost, że część sędziów w składzie KRS, że są powoływani pośród sędziów, a pozostali powoływani przez parlament. No nie ma tam zapisu takiego, że mają to być też politycy.

Polecamy także: Stuhr wykorzystał galę Telekamer do ataku na TVP. “Tego życzę nam wszystkim”

W konstytucji jest wprost zapis mówiący o tym, że częścią KRS są również politycy. Dlatego dobrze by było, jeśli pani chce już atakować i stawiać nawet nie pytania, tylko tezy, najpierw zapoznać się z polską ustawą zasadniczą powiedział również Jaki.

Całość dyskusji: 

Źródło: TVP.info

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę

To już koniec Platformy Obywatelskiej? “Rozpad PO jest faktem”

Szokujące słowa poseł PO w TVP ws. aborcji. Politycy zaczęli łapać się za głowy (wideo)

Bezlitosna odpowiedź Waszczykowskiego o Tusku. Dziennikarka wybuchła śmiechem (wideo)