Stuhr wykorzystał galę Telekamer do ataku na TVP? „Tego życzę nam wszystkim”

Maciej Stuhr po odebraniu Telekamery za najlepszego aktora postanowił w krytycznych słowach odnieść się do Telewizji Polskiej – TVP.

Polecamy także: Bielan wprost odpowiada Olejnik w TVN. Ostra reakcja europosła na pytanie dziennikarki

Maciej Stuhr nie od dziś słynie ze swojego negatywnego stosunku do aktualnej władzy oraz także kierowanej przez nią Telewizji Polskiej. Aktor wyraził to dosyć mocno w 2016 roku, kiedy to na gali filmowych Orłów postanowił m.in zażartować z wydarzeń mających miejsce wokół PiS oraz także ze słów często używanych przez polityków tejże partii.

Mimo tego po pewnym czasie aktor wyjaśnił, że nie miał zamiaru robić sobie żartów choćby z katastrofy smoleńskiej.  – Dobrze, przepraszam, bo miało być poważnie, a państwo tu macie tu-polew – mówił w 2016 roku Maciej Stuhr na gali rozdania Orłów.

Aktor ponownie postanowił odnieść się do wątku politycznego/telewizyjnego. W trakcie odbierania Telekamery skierował kilka słów do TVP.

Maciej Stuhr krytycznie o TVP

Maciej Stuhr w trakcie swojej przemowy skupił się przede wszystkim na krytyce Telewizji Polskiej. Aktor odbierając nagrodę, zwrócił się do redakcji wydania „Wiadomości” i „podziękował” dziennikarzom za to, że zrobili z niego czarny charakter.

Dziękuję telewizyjnym „Wiadomościom”, które tak często próbują zrobić ze mnie czarny charakter, że część osób uwierzyła, że ta moja rola w „Szadzi” — seryjnego mordercy — może mieć ręce i nogirozpoczął Stuhr.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

Tutaj taka mała prośba w imieniu aktorek i aktorów do niektórych redakcji: to, że my coś mówimy ze sceny lub z ekranu, to nie my mówimy, tylko jesteśmy medium, przez które przemawia autor. To, że w spektaklu powiedziałem o Polsce, że jest wrzodem w pewnym miejscu — to nie ja powiedziałem, to autor sztukiprzekonywał celebryta.

 Dlatego z okazji tego święta telewizji życzę nam wszystkim wspaniałej telewizji — mądrej, uskrzydlającej, poszerzającej horyzonty. Telewizji, w której chcieliby i mogliby pracować najlepsi artyści i dziennikarze  mówił podczas emitowanej na antenie TV Puls gali.

Źródło: Onet, ProPolski

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę