Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

Nie żyje dziennikarka TVP Bożena Walewska. Od lat była związana z telewizją publiczną. To za jej incjatywą i dążeniami doszło do powstania programu dla najmłodszych „Ziarno”. Od 1977 roku należała do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. 17 lat temu stworzyła w Stowarzyszeniu i prowadziła samodzielnie Dziennikarską Samopomoc Koleżeńską DeSKa. Niestety od wielu lat była zmuszona do walki z chorobą. Dziś jest bardzo dobrze wspominana przez swoich przyjaciół z branży dziennikarskiej.

Nie żyje dziennikarka TVP Bożena Walewska

Bożena Walewska nie żyje. Dziennikarka przez lata była związana przede wszystkim z Tejewizją Polską oraz także Polskim Radiem.  Współtworzyła Studio „Solidarność”. pracowała również w Redakcji Programów Katolickich. Była odpowiedzialna za stworzenie wielu programów dla dzieci i rodziców. Została też uhonorowana przez Jana Pawła II – otrzymała Odznaczenie Benemerenti. To dowód uznania dla osób zasłużonych w służbie Kościoła, zarówno cywilnych, jak i wojskowych, świeckich i duchownych. O śmierci dziennikarki poinformowała także Teresa Bochwic – członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dziś rano zmarła Bożena Walewska, dziennikarka, prowadziła „deskę ratunku” SDP przed bezrobociem dziennikarzy, sekretarz dziecięcych grup KIKowskich w stanie wojennym, gdy szefem była Izabela Dzieduszycka. Przyjaciółka, mądra, sprawiedliwa. R.I.P.napisała Teresa Bochwic.

Od 1977 roku należała do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich . 17 lat temu stworzyła w Stowarzyszeniu i prowadziła samodzielnie Dziennikarską Samopomoc Koleżeńską DeSKa. Tyle też lat walczyła z chorobą nowotworową, którą niestety przegrała. We wszystkim, co robiła, była szlachetna, prawa, koleżeńska. Kochała Boga, Polskę i ludzi”napisało również SDP.

Bożena Walewska zmarła rano 8 marca po długotrwałej chorobie.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę