To już koniec Platformy Obywatelskiej? „Rozpad PO jest faktem”

Rozpad Platformy Obywatelskiej małymi krokami staje się faktem? O tego typu doniesieniach mówi się coraz częściej w mediach oraz w sejmowych kuluarach. W tym roku z Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska odeszło kilku znaczących polityków i działaczy. Mowa tu między innymi o poseł Paulinie Hennig-Gloskiej czy Tomaszu Zimochu. Wcześniej struktury opuściła Joanna Mucha. Sporo mówi się także o odejściu konserwatywnego skrzydła PO. Dziś na temat problemów ugrupowania Borysa Budka wypowiedział się Marek Sawicki z PSL.

Polecamy także: Bielan wprost odpowiada Olejnik w TVN. Ostra reakcja europosła na pytanie dziennikarki

Rozpad Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska przeżywa poważny kryzys. Ugrupowanie Borysa Budki jest podgryzane przez nowy polityczny byt Szymona Hołowni. Z kolei zdaniem Marka Sawickiego z PSL: – Rozpad Platformy Obywatelskiej już jest faktem, tylko on oczywiście się jeszcze nie zmaterializowałmówił w rozmowie z polsatnews.pl wiceprzewodniczący klubu Koalicji Polskiej.

Sawicki wypowiedział się także na temat pomysłu PO dotyczącego „Koalicji 276″.  – Tak szybko, jak ta koalicja się urodziła, tak szybko przestała istniećpowiedział.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

Najpierw PO tworzyła koalicję anty-PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sukcesu nie było. Teraz tworzenie koalicji antyprezydenckiej (opozycja potrzebuje 276 głosów do obalenia weta prezydenta) może również skończyć się fiaskiemstwierdził w rozmowie z Jakubem Oworuszko.

Zdaniem byłego ministra w rządzie PO-PSL:  „trzeba jasno powiedzieć, że koalicja od Adriana Zandberga, poprzez Władysława Kosiniaka-Kamysza do Janusza Korwin-Mikkego, nie uda się„. Dodał także, że jego ugrupowanie ma pomysł: – Proponujemy budowę bloku lewicowo-liberalnego oraz centrowo-konserwatywnego, który tworzylibyśmy my, a także konserwatywni politycy PO. Mielibyśmy ofertę dla elektoratu zmęczonego PiS-emwyjaśnił Marek Sawicki.

Źródło: Interia, DoRzeczy

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę