Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. „Nie macie prawa zajmować się kwestią aborcji”

Patryk Jaki wziął udział w debacie nad prawem do aborcji oraz także praworządnością w naszym kraju. Dyskusję zainicjowały trzy komisje: Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) oraz Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM). Zdaniem Patryka Jakiego – Parlament Europejski nie ma prawa do tego, aby zajmować się kwestiami dotyczącymi aborcji. Polityk odniósł się także do tematu praworządności.  – Mówicie państwo często o praworządności. Pamiętajcie, że praworządność to działanie w granicach prawa i przestrzeganie prawa. – podkreślał polityk.

Patryk Jaki o aborcji i praworządności w UE

W środę w Parlamencie Europejskim miała miejsce debata na temat aborcji oraz również praworządności w Polsce. Wziął w niej udział między innymi europoseł Prawa i Sprawiedliwości – Patryk Jaki. Deputowany podkreślił w swojej wypowiedzi, że poruszane na forum sprawy należą do wyłącznej kompetencji państw członkowskich Unii Europejskiej. – Mówicie państwo często o praworządności. Pamiętajcie, że praworządność to działanie w granicach prawa i przestrzeganie prawa. Tak się składa, że nie macie prawa zajmować się kwestią aborcji ani kwestiami zdrowiastwierdził Patryk Jaki.

Dobrze wiecie, że te dwie kwestie należą do państw członkowskich. W związku z tym bezczelnie łamiecie prawo i dobrze o tym wiecieocenił polityk.

Były wiceminister sprawiedliwości odniósł się także do argumentów, że gender i aborcja są zapisane w traktatach europejskich.

Gdzie konkretnie? Który konkretnie punkt? Bardzo dobrze wiecie, że jest to nieprawda. Interpretujecie to z innego punktu o wartości zdrowia kobiety. A gdzie jest wartość życia osoby niepełnosprawnej, osoby która się jeszcze nie narodziła?pytał Jaki.

Patryk Jaki wspomniał także, że uczestnicy debaty mówią o banie na aborcję w Polsce. Polityk przypomniał przy tym, że wciąż są możliwe dwie przesłanki do usunięcia ciąży w Polsce.

Jaki zwrócił także uwagę na ingerowanie UE w sprawy wewnętrzne państw członkowskich.

Mówicie, że takie orzeczenie stawia pod znakiem zapytania niezależność TK w Polsce. To może od razu załączcie listę orzeczeń, które są zgodne z prawem i takich które są niezgodne z prawem i to będzie prawdziwa niezawisłość w Unii Europejskiej.

 

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma także problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn