Niemieckie media chwalą Polskę: „Polska wyraźnie wyprzedza Niemcy”

Niemieckie media chwalą Polskę. Chodzi dokładnie o podejście władz do metody i kampanii szczepień przeciwko COVID-19. Polska pod pewnymi względami wyprzedza swoich zachodnich sąsiadów. Z tego powodu tym tematem postanowiły się zająć Niemieckie media, a dokładnie „Die Welt”.

Niemcy zezwolą na szczepienia w gabinetach lekarskich dopiero od połowy kwietnia. W tym czasie Polska od samego początku postanowiła wykorzystać je w kampanii szczepień. W dodatku nasz kraj robi to z dużym powodzeniem. Warto zaznaczyć, że na tle Unii Europejskiej Polska wypada w tym procesie bardzo dobrze.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

Kampania szczepień rozkręca się i nabiera coraz większego rozmachu – zauważa warszawski korespondent dziennika „Die Welt” Philipp Fritz.

Niemieckie media chwalą Polskę

Niemieckie media zauważają, że bardzo rzadko w ostatnim czasie zdarza się, aby Komisja Europejska chwaliła Polskę. Jednak nie dawno nasz kraj zyskała uznanie w oczach KE w sprawie prowadzenia szczepień przeciwko COVID-19. Przewodnicząca Komisji Europejskiej wskazała Polskę jako pozytywny przykład kampanii szczepień przeciwko koronawirusowi. Sytuacja w Polsce pokazuje, że kampania „naprawdę przyspieszyła” – powiedziała von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

W rzeczy samej żaden z głównych krajów UE nie szczepi się tak szybko jak Polska” – pisze. „Pod względem liczby szczepień, przy obecnych 10,8 dawkach na stu mieszkańców, Polska wciąż wyprzedza Hiszpanię, gdzie kampania szczepień również nabiera tempa”.

Polecamy także: Stuhr wykorzystał galę Telekamer do ataku na TVP. “Tego życzę nam wszystkim”

Polska wyraźnie też wyprzedza Niemcy, przy czym postępuje zupełnie inaczej niż jej zachodni sąsiad” – podkreśla niemiecki dziennikarz. „Rejestracja chętnych odbywa się na terenie całego kraju czterema kanałami, przez 24-godzinną infolinię, konto pacjenta, SMS-y lub cyfrowo. Wszystko jest kontrolowane z Warszawy. Kolejność szczepień jest również inna niż w większości krajów UE” – dodaje.

W pierwszej kolejności szczepionki otrzymał personel medyczny, następnie (…) zaszczepiono emerytów i osoby przewlekle chore, a także – na tym wczesnym etapie dodano nauczycieli” – czytamy w piątkowym „Die Welt”.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę