Mocne spięcie w TVN. Bielan ostro odpowiedział Olejnik

Adam Bielan i Monika Olejnik starli się ze sobą w programie „Kropka nad I” w TVN24. Tematem rozmowy dziennikarki z politykiem był wątek dotyczący stosunku członków Zjednoczonej Prawicy do Unii Europejskiej i planu odbudowy gospodarki po pandemii. Monika Olejnik silnie naciskała na temat dotyczący Solidarnej Polski oraz jej podejścia do Unii Europejskiej. Dziennikarka komercyjnej stacji twardo napierała na kontynuowanie właśnie tego tematu. To jednak nie spodobało się Adamowi Bielanowi, który w pewnym momencie postanowił zaregować.

Polecamy także: Posłowie Porozumienia grożą odejściem. Stawiają twarde warunki

Adam Bielan i Monika Olejnik w programie „Kropka nad I” w TVN24

Aktualnie w szeregach Zjednoczonej Prawicy coraz częściej dochodzi do sporów i nieporozumień. Jeden z nich dotyczy środków z Unii Europejskiej na nowy ład. Sceptycznie do ich źródła i powiązań odniosła się Solidarna Polska.

Są różnice poglądów. Są partie, które są przeciwko ratyfikacji i opowiadają się, chociaż nie wiem, jakie jest oficjalne stanowisko Konfederacji, chyba za wyjściem Polski z UE, przynajmniej znaczna część polityków Konfederacji takie stanowiska wcześniej wyrażała. Solidarna Polska, jak rozumiem, uważa się za partię eurosceptyczną. Niemniej te środki są Polsce bardzo potrzebne, są potrzebne całej UE. Ta kwota to maksimum tego, co mogliśmy uzyskać – mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 Adam Bielan.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

W tym momencie w słowo europosłowi weszła Monika Olejnik. Dziennikarka pytała wprost o postawę Solidarnej Polski względem premiera oraz prezesa PiS.

Ale czy nie sądzi pan, że to jest kpina z Jarosława Kaczyńskiego, z Mateusza Morawieckiego to, co robi Solidarna Polska? To jest kpina, jeżeli członkowie rządu mówią, że oto premier chce doprowadzić do tego, że Polska straci suwerenność. To są bardzo mocne słowa – dopytywała dziennikarka.

Na te słowa w mocnych słowach postanowił zaregować Adam Bielan.

Pani mnie cały czas od kilku minut szczuje na moich kolegów z Solidarnej Polski. Chce nas pani poróżnić publicznie w studiu TVN24. Nie uda się to. Są między nami różnice. Czasem poważne różnice programowe. Jesteśmy obozem niezwykle pojemnym programowo, bardzo szerokim, dzięki temu odnosimy sukces wyborczy.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę