Lempart domaga się od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet ponownie postanowiła uderzyć w rząd PiS. Tym razem kontrowersyjna działaczka zwróciła się z żądaniami do europejskich polityków. Lempart domaga się od nich przede wszystkim konkretnych działań względem Polski i rządu Zjednoczonej Prawicy.

Marta Lempart swoją działalność na dobre rozpoczęła w 2015 roku. To wówczas stała się jedną z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Z kolei w 2020 roku stała się jedną z jego głównych twarzy i liderek.

Marta Lempart wzywa polityków UE do działań ws. Polski

Strajk Kobiet w ostatnich miesiącach zdecydowaniem opadł na sile. Największe zgromadzenia w wykonaniu OSK to już przeszłość. Teraz jedna z jego liderek – Marta Lempart, wzywa polityków Unii Europejskiej do tego, aby poczynili konkretne działania w sprawie Polski. Lempart zarzuca między innymi łamanie praworządności przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Drodzy politycy europejscy, ja państwa nie proszę o deklaracje, obawy, ja domagam się działań. Musicie zrobić więcej i działać szybko. Działajcie! Idźcie z polskim rządem do sądów. Stosujcie sankcje. Zastosujcie wszystkie środki. Nie, nie przychodzę tu jako „przewodnicząca” ruchu kobiecego, choć moja afiliacja jest oczywista – jestem jedną ze Strajku Kobiet Polskich. Przychodzę tu jako obywatelka, która organizowała się i protestowała na ulicach w 2015 roku, kiedy polski rząd zaczął demontować praworządność w Polscemówiła Marta Lempart.

Walczyliśmy o Trybunał Konstytucyjny, walczyliśmy o Sąd Najwyższy, walczyliśmy o niezależność sądownictwa. Przez cały czas, przez ostatnie 5 lat, za każdym razem, kiedy praworządność i niezależność sądownictwa były atakowane przez polski rządmówiła aktywistka.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma także problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn