Nowy sondaż wyborczy. Zaskakująca zmiana na podium poparcia

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.
Polecamy także: „Czy robił Pan to z głupoty?”. Kobieta bez pardonu do Tuska w Jaktorowie (WIDEO)

Formacja rządząca odnotowała minimalny spadek poparcia. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, która to z kolei zalicza dość spory wzrost swoich notowań.

Trzecie miejsce na podium przypadło Konfederacji. Również na trzecim miejscu wraz z ugrupowaniem tworzonym przez Ruch Narodowy, Korwin, Wolnościowców i środowisko Grzegorza Brauna znalazła się Lewica.
Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)
Dalej jest Polska 2050 Szymona Hołowni, która zalicza spory spadek poparcie i miejsce tuż za wspomnianymi Konfederacją oraz Lewicą. Powyżej progu wyborczego znalazło się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka
Złe wieści płyną do formacji Kukiz’15 oraz Porozumienia Jarosława Gowina. Obie partię w najnowszym sondażu pracowni Social Changes nie przekraczają progu wyborczego wynoszącego 5 proc. Jak dokładnie kształtują się wyniki wszystkich uwzględnionych w badaniu partii?

Wyniki sondażu pracowni Social Changes

Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu pracowni Social Changes otrzymała 37 proc. Dla opcji rządzącej oznacza to spadek o 1 pp.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko
Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 31 proc. Dla KO jest to spory wzrost notowań, który wynosi aż 4 proc. Na trzecim jest Konfederacja z wynikiem 8 proc. (spadek o 1 pp.). Na tej samej pozycji jest Lewica – 8 proc. (bez zmian w poparciu).

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Powody do niepokoju może mieć Szymon Hołownia wraz ze swoją partią Polska 2050. Ugrupowanie byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN odnotowało dość spory spadek poparcia w badaniu pracowni Social Changes i w dodatku spadło za Konfederacją i Lewicą. Aktualnie PL2050 uzyskało 7 proc. poparcia ankietowanych. To oznacza spadek notowań o 3 pp.
Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Powyżej progu wyborczego znalazło się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe – 5 proc. i wzrost o 2 pp. Z kolei poniżej progu wyborczego jest Kukiz’15 – 2 proc. (bez zmian) i Porozumienie Jarosława Gowina – 1 proc. (bez zmian w poparciu).

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)