Czarnek stawia ultimatum Tuskowi. Lider PO ma tylko trzy dni

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek postanowił wezwać lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska do opublikowania sprostowania. Jeżeli były przewodniczący Rady Europejskiej nie spełni żądania Czarnka, minister edukacji i nauki ma skierować sprawę na drogę sądową.
Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)


„W przypadku niezrealizowania niniejszego wezwania, skieruję sprawę do sądu” – ostrzega minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek.

Przedmiotem sporu między liderem Platformy Obywatelskiej a szefem resortu edukacji i nauki są słowa, które Donald Tusk wypowiedział na temat podręcznika do przedmiotu „historia i teraźniejszość”, którego autorem jest profesor Wojciech Roszkowski. Słowa polityka padły w trakcie spotkania w Jaktorowie.


Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka


Czarnek wymyślił taki podręcznik, który ma uczyć nasze dzieci historii i teraźniejszości. Tam jest wiele różnych bardzo dziwnych, czasami strasznych tez . Ja dzisiaj odkryłem taki maluteńki rozdział o dzieciach in vitro . W tym podręczniku Czarnek i jego współpracownicy zamieścili takie słowa, że dzieci z in vitro to jest hodowla ludzi. Kto będzie kochał takie dzieci? – mówił lider PO.

Lider Platformy Obywatelskiej poruszając ten temat w trakcie spotkania w Jaktorowie mówił także o tym, że być może już w polskich szkołach są dzieci, które zostały poczęte za pomocą metody in vitro.


Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko


I to dziecko dostanie do ręki podręcznik i przeczyta w tym podręczniku, że jest dzieckiem z hodowli, którego nikt nie kocha (…). Te wszystkie złe rzeczy, które zrobili w Polsce, one wynikają także z tego, że nie wiem, czy tak się dobrali, czy władza to z nich zrobiła, ale jeśli coś takiego proponuje się polskiej szkole, polskim dzieciom, polskim rodzicom, to znaczy, że moim zdaniem nie ma granic łajdactwa dla nich. Nie ma takiej linii, której nie przekrocząpowiedział Tusk.

Przemysław Czarnek zaregował na słowa Tuska

W reakcji na słowa Donalda Tuska szef resortu edukacji i nauki za pośrednictwem swojego konta na Twitterze opublikował „wezwania do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych i usunięcia skutków dokonanych naruszeń”.

Dość tych podłych kłamstw i manipulacji @platforma_org i @donaldtusknapisał Czarnek.


Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji
Przemysław Czarnek w związku z zaistniałą sytuacją zażądał opublikowaniu na profilu Platformy Obywatelskiej na Twitterze sprostowania oraz wpłaty 100 tys. z ł na dowolną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP.

1. Ani ja, ani „moi współpracownicy” (ministerstwo) nie jesteśmy autorami, ani wydawcami podręcznika. Nie jest więc prawdą, jakobym umieszczał jakiekolwiek słowa w jakimkolwiek podręczniku. 2. Nie jest prawdą, że w jakimkolwiek podręczniku, ktokolwiek przeczyta 'że go nikt nie kocha” – czytamy w uzasadnieniu do wezwania.


Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Termin realizacji wezwania określił na trzy dni od otrzymania niniejszego dokumentu . W dalszej części podkreślono również, że „w przypadku niezrealizowania niniejszego wezwania, skieruję sprawę do sądu”.

 

Źródło: Twitter, wp

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)