Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Donald Tusk za pośrednictwem swojego konta na Twitterze opublikował wpis, w którym stwierdził już na samym początku, że prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński „wyciąga nas z Unii”.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Na wpis byłego przewodniczącego Rady Europejskiej zaregował europoseł z ramienia Solidarnej Polski – Patryk Jaki.

Stosunki między Warszawą a Brukselą od dłuższego czasu nie należą zdecydowanie do najlepszych. Obie strony wykazują się przede wszystkim odmiennymi wizjami i podstawami prowadzonej przez siebie polityki.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

W związku z tym na przestrzeni ostatnich lat między rządem Prawa i Sprawiedliwości i Brukselą dochodziło do wielu sporów i braku porozumień. Dziś w tej kwestii jest podobnie, a kością niezgody są warunki, które UE stawia przed władzami Polski w sprawie funduszy z KPO.

Polska w dalszym ciągu nie otrzymała środków z KPO. Brak wypłat jeszcze bardziej zaognia spór między Brukselą i Warszawą. Taki stan rzeczy jest bez wątpienia również paliwem dla prounijnej części polskiej opozycji.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Nie brak również opinii, że rząd Zjednoczonej Prawicy „wyprowadza” lub „wyciąga” Polskę z Unii Europejskiej. Takiego zdania jest między innymi Donald Tusk, który wyraził to za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Donald Tusk o „wyciąganiu” Polski z UE i reakcja Jakiego

Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii. Konsekwentnie i z uporem maniaka. Wszyscy zwolennicy Unii muszą to wreszcie zrozumieć. Słowa PiS o armatach i ogniu zaporowym przeciw Brukseli brzmią groteskowo, ale, wierzcie mi, tu już nie ma się z czego śmiaćnapisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej – Donald Tusk.

Na wpis aktualnego lidera Platformy Obywatelskiej zaregował europoseł Patryk Jaki z ramienia Solidarnej Polski.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Od lat prowadzi Pan w UE z Niemcami akcję niszczenia wizerunku Polski za to, że obywatele nie wybrali PO. Pana partia głosuje za większymi sankcjami na Polskę niż na Rosję. Nikt bardziej niż Pan nie niszczy zaufania Polaków do UEnapisał Patryk Jaki w odpowiedzi do wpisu Donalda Tuska.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)