Nowy sondaż wyborczy. Spora przewaga PiS nad KO. Sześć partii w Sejmie

Najnowszy sondaż Estymator dla portalu DoRzeczy. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Polecamy także: Mieszkaniec Cieszyna zadał Tuskowi niewygodne pytanie? Tak zaregował lider PO (WIDEO)

Druga jest Koalicja Obywatelska. Różnica między pierwszym i drugim miejscem wciąż jest dosyć spora. Jakie miejsca uzyskały inne ugrupowania?

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Wybory parlamentarne odbędą się już za rok. Już teraz w szeregach największych ugrupowań politycznych widać pierwsze działania zmierzające ku zdobyciu jak największego grona wyborców.

Z tego powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się sondaże wyborcze. Z jednego z nich wynika, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Druga jest Koalicja Obywatelska. Ostatnie miejsce na podium przypadło Lewicy.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Na kolejnych miejscach powyżej progu wyborczego znalazły się: Polska 2050 Szymona Hołowni, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Konfederacja. Poniżej progu wyborczego znalazła się formacja Pawła Kukiza – Kukiz’15.

Wyniki sondażu Estymator

W badaniu pracowni Estymator najwięcej ankietowanych wskazało na PiS – 36,8 proc. głosów – jest to wzrost o 0,2 pkt proc. w stosunku do poprzedniego sondażu. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, w której skład wchodzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska – 26,8 proc. (wzrost o 0,4 pkt proc.).

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Podium zamyka Lewica – Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem z 11 proc. głosów (spadek o 0,6 pkt proc.).

Dalsze miejsca w sondażu zajęły Polska 2050 Szymona Hołowni – 9,7 proc. (wzrost o 0,2 pkt proc.), PSL-Koalicja Polska – 7,2 proc. (wzrost o 0,1 pkt proc.) i Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy) – 6,6 proc. (spadek o 0,3 pkt proc.).

Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Poniżej progu wyborczego znalazła się formacja Pawła Kukiza — Kukiz’15 z wynikiem 1.7 proc., co oznacza wzrost o 0.2 pp. Opcja „inna” zebrała 0.2 proc.

Portal dorzeczy.pl podał również podział na mandaty poselskie. I tak: Prawo i Sprawiedliwość – 204, Koalicja Obywatelska – 138, Lewica – 43, Polska 2050 Szymona Hołowni – 38, Polskie Stronnictwo Ludowe – 23, Konfederacja – 13 mandatów.

Źródło: DoRzeczy

Źródło obrazu: Wikimedia, kurierprasowy.pl

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)