Lubnauer na celowniku Tuska? Zaskakujące doniesienia mediów i powód lidera PO

Katarzyna Lubnauer to jedna z bardziej znanych polityków z ramienia Koalicji Obywatelskiej, która na szerokie wody polskiej polityki wypłynęła za sprawą swojej politycznej działalności w strukturach Nowoczesnej.

Polecamy także: Mieszkaniec Cieszyna zadał Tuskowi niewygodne pytanie? Tak zaregował lider PO (WIDEO)

Na samym początku Lubnauer działała czynnie u boku Ryszarda Petru, którego następnie zastąpiła w roli przewodniczącego Nowoczesnej w listopadzie 2017 roku.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Wcześniej polityk urodzona w Łodzi zastąpiła wspomnianego Ryszarda Petru na stanowisku przewodniczącego klubu poselskiego Nowoczesnej, co miało miejsce w kwietniu 2017 roku.

Bytowanie Nowoczesnej w ramach Koalicji Obywatelskiej, gdzie pierwsze skrzypce odgrywa Platforma Obywatelska nie jest z pewnością łatwe dla ugrupowania, któremu na samym starcie wróżono możliwości zastąpienia u sterów władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Teraz Nowoczesna jest zdecydowanie drugoplanowym graczem, którego była przewodnicząca miała się znaleźć na celowniku lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska. Jaki ma być tego powód?

Katarzyna Lubnauer na celowniku Tuska

Donald Tusk do krajowej polityki powrócił na dobre w lipcu zeszłego roku. Były szef polskiego rządu i przewodniczący Rady Europejskiej od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Na taki ruch Tuska z pewnością czekało wielu działaczy i sympatyków PO, które w sondażach wyborczych od tego czasu może pochwalić się zdecydowanie lepszymi wynikami.

Z jednego z ostatnich artykułów „Wprost” można wywnioskować, że Donaldowi Tuskowi i Rafałowi Trzaskowskiemu nie jest po drodze. W dodatku na celowniku byłego szefa polskiego rządu mieli się znaleźć tacy politycy związani z KO jak: Sławomir Nitras, Barbara Nowacka i Katarzyna Lubnauer.

Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Według autorek materiału – Joanny Miziołek i Elizy Olczyk – dwa pierwsze nazwiska nie powinny dziwić, ponieważ Nitras i Nowacka sprzyjają Trzaskowskiemu. Czemu jednak na liście pojawiło się nazwisko Katarzyny Lubnauer? – Za często chwaliła Trzaskowskiego – twierdzi polityk KO w rozmowie dla „Wprost”.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)