Sondaż wyborczy: Wzrost dla PiS. Złe wieści dla dwóch partii

Nowy sondaż wyborczy Research Collective na zlecenie Kantar Public. Wynika z niego, że wciąż na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które odnotowało wzrost poparcia.

Druga jest Koalicja Obywatelska z minimalnym spadkiem poparcia. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, której poparcie nie uległo zmianie.

Polecamy również: Kłótnia w TVN. Patryk Jaki prosto z mostu do Anity Werner (wideo)

Do Sejmu dostałaby się jeszcze Konfederacja (tworzona przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego oraz także środowisko polityczne Grzegorza Brauna), oraz także Nowa Lewica, której wynik może zaniepokoić władze i sympatyków tegoż ugrupowania. Poza progiem wyborczym znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 oraz także Porozumienie Jarosława Gowina.

Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich sondażach w dalszym ciągu jest liderem, lecz nie ulega wątpliwości, że uzyskiwane wyniki przez PiS nie są z pewnością takim rezultatem, na który liczą liderzy tejże partii.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Warto bowiem przypomnieć, że w ostatnich wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość uzyskało ponad 43 proc. Dziś z pewnością formacji rządzącej do uzyskania takiego wyniku jest daleko. Stąd pojawia się coraz więcej pytań dotyczących tego, jak już w 2023 roku będzie wyglądać polski parlament po kolejnych wyborach.

Nowy sondaż wyborczy Research Collective na zlecenie Kantar Public

Z nowego sondażu Research Collective na zlecenie Kantar Public wynika, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 30 proc. Oznacza to, że poparcie dla formacji rządzącej wzrosło o 3 p.p. w stosunku do poprzedniego badania.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

Druga jest Koalicja Obywatelska z poparciem wynoszącym 25 proc. Dla formacji, na której czele stoi Platforma Obywatelska oznacza to minimalny spadek o 1 p.p. Tradycyjnie trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 9 proc. (bez zmian).

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Poniżej podium znalazła się Konfederacja. 8 pkt. proc. (spadek 1 pkt. proc.). Dalej jest Lewica – 5 pkt. proc. (spadek o 2 pkt. proc.). Formacja Włodzimierza Czarzastego tym samym ledwo przekracza próg wyborczy. Z kolei poniżej wspomnianego progu znalazł się PSL z 4 proc. (wzrost o 1 proc.) 2 proc. przypadło Kukiz’15 i tylko 1 proc. Porozumieniu Jarosława Gowina oraz AgroUnia.

Źródło: wp

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję