Tusk ma problem? Ten sondaż nie pozostawia złudzeń

Nowy sondaż pracowni Pollster przeprowadzony dla „Super Express”. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego, a więc Prawo i Sprawiedliwość, które stoi na czele rządu Zjednoczonej Prawicy. „Super Express” jednocześnie poinformował, że w porównaniu z ostatnim badaniem poparcie dla formacji rządzącej zdecydowanie wzrosło. Z tego względu Jarosław Kaczyński ma zdecydowanie powód do zadowolenia.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

Z kolei tego samego nie można już powiedzieć na temat Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Wspomniana formacja jest na drugim miejscu i w porównaniu do ostatniego badania odnotowała mały spadek poparcia. To jednak jest w tym przypadku najmniejszy problem KO i Platformy, którą aktualnie zarządza Donald Tusk. Trzeba bowiem zaznaczyć, że strata KO do pierwszego miejsca jest spora.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050, na której czele stoi Szymon Hołownia. Poniżej podium z bardzo zbliżonym do siebie wynikiem znalazły się Lewica oraz także Konfederacja. Naromiast poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz także Kukiz’15 i  Porozumienie. Jak dokładnie wyglądają wyniki sondażu? – czytaj poniżej.

Nowy sondaż pracowni Pollster przeprowadzony dla „Super Express”

Sondaż pracowni Pollster dla „Super Express”. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu z wynikiem 39.5 proc. jest Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoim koalicjantem, czyli Solidarną Polską. Jest to wynik wyższy niż poprzednio o 5 pkt. proc. Wzrost poparcia nastąpił mimo tego, że w sierpniu z szeregów obozu Zjednoczonej Prawicy odszedł Jarosław Gowin.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Największa formacja opozycyjna w Sejmie otrzymała 24,54 proc. To o 1 pkt proc. mniej niż w sierpniu.

– W jakimś stopniu Polski Ład wpływa na rosnące poparcie dla PiS. Na korzyść partii rządzącej działa też kryzys migracyjny. Z drugiej strony Donald Tusk najwyraźniej się wypalił i poparcie dla KO od pewnego czasu utrzymuje się na podobnym poziomie – komentuje sondaż politolog prof. Kazimierz Kik cytowany przez Super Express.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na głosy 14,32 proc. wyborców. Taki wynik oznacza spadek o 2 pkt proc. w porównaniu do badania z sierpnia.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Poza podium znalazły się Lewica (7,56 proc.) i Konfederacja (7,35 proc.). Pod progiem wyborczym znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 4,66 proc., Kukiz’15 (1,08 proc.) oraz Porozumienie Jarosława Gowina (0,71 proc.). Na inną partię niż wyżej wymienione chciałoby głosować 0,28 proc. badanych.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster w dniach 13-14.09.2021 roku na próbie 1048 dorosłych Polaków.

Źródło: Super Express, Wprost

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor