Dziennikarka zapytała o słowa Brauna. Zaskakująca odpowiedź Schetyny (wideo)

Grzegorz Schetyna był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. Znany polityk Platformy Obywatelskiej wypowiedział się między innymi na temat kontrowersyjnych słów, które padły w czwartek w polskim Sejmie. Mowa oczywiście o wypowiedzi jednego z liderów Konfederacji i posła – Grzegorza Brauna, który przy użyciu bardzo mocnych i kontrowersyjnych słów zwrócił się do ministra zdrowia – Adama Niedzielskiego. Co na ten temat powiedział były lider Platformy Obywatelskiej?

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

W czwartek media w Polsce żyły przede wszystkim wypowiedzią, która padła z ust posła Konfederacji – Grzegorza Brauna. Polityk w bardzo mocnych słowach w trakcie swojej przemowy wypowiadał się na temat rządu Prawa i Sprawiedliwości. W pewnym momencie, kiedy marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska wyłączyła mu mikrofon powiedział do ministra Adama Niedzielskiego –  “Będziesz pan wisiał”.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

W tej sytuacji niezwłocznie zaregowała wicemarszałek Sejmu, która słowa polityka określiła mianem skandalu. Zaraz po Grzegorzu Braunie na mównicy pojawił się lider Polskiego Stronnictwa Ludowego – Władysław Kosiniak-Kamysz, który także potępił słowa przedstawiciela Konfederacji.

Grzegorz Schetyna był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet

Grzegorz Schetyna to były przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Na tym stanowisku w roku 2020 zastąpił go Borys Budka. Od tego czasu znanego polityka i przede wszystkim byłego marszałka Sejmu w mediach widać o wiele mniej, niż to miało miejsce jeszcze za czasów jego rządów w PO. Mimo wszystko od czasu do czasu Grzegorz Schetyna pojawia się w mediach, gdzie najczęściej jest pytany o aktualne wydarzenia mające miejsce w kraju oraz w polskiej polityce. Tak też właśnie było w trakcie jego ostatniego wywiadu, którego udzielił dla Radia Zet.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Poseł Platformy Obywatelskiej na łamach wspomnianego radia rozmawiał z redaktor Beatą Lubecką. W trakcie programu poruszono między innymi temat dotyczący posła Grzegorza Brauna z Konfederacji oraz jego kontrowersyjnych słów skierowanych do ministra zdrowia – Adama Niedzielskiego w Sejmie w ostatni czwartek. Co na temat tej sprawy, która do dziś jest szeroko omawiana powiedział były szef Platformy Obywatelskiej?

Poseł PO o słowach Brauna

Wypowiedź Grzegorza Schetyny mogła wiele osób jednak zaskoczyć. Temat poruszyła Beata Lubecka, która przytoczyła słowa Brauna, a następnie dodała także, że polityk został już w bardzo dotkliwy sposób ukarany, a w dodatku całą sprawą być może zajmie się prokuratura.

Czy to coś zmieni, czy będzie recydywa? – pytała Beata Lubecka.

Były szef Platformy Obywatelskiej, a obecnie poseł tej partii, odparł:

To jest pytanie tak naprawdę, które nie powinno dotyczyć tylko tej sprawy, bo ktoś przecież taki język wcześniej wprowadzał do polskiego parlamentu. Przecież to prezes Kaczyński mówił o hołocie i o kanaliach, i wtedy tak naprawdę…

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

I zdradzieckich mordach – dopowiedziała dziennikarka, ale dopytała Schetynę, czy rzeczywiście można powiedzieć, że Braun naśladuje Jarosława Kaczyńskiego.

Wprowadza język do debaty parlamentarnej, który jest absolutnie nieakceptowalny, ale mówię: nie zrobił tego jako pierwszy, ma swój pierwowzór – mówił Schetyna. 

Ale tutaj jest groźba śmierci — „Będziesz pan wisiał” – dodała Lubecka cytując słowa posła Brauna.

I uważam, że twarde stanowisko prezydium Sejmu jest niezbędne. Powiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa także. Musimy twardo reagować. Tutaj nie ma różnicymówił Schetyna.

Fragment z wypowiedzią polityka PO poniżej oraz także całość rozmowy.

Źródło: Wprost, Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor