Cenckiewicz bezlitosny dla Wałęsy. Historyk przypomniał to nagranie (wideo)

Historyk Sławomir Cenckiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie, na którym pojawił się między innymi były prezydent – Lech Wałęsa. Nagranie pochodzi z rozprawy, w której uczestniczyli były prezydent oraz znany historyk. W jej trakcie z ust Lech Wałęsy padły bardzo kontrowersyjne słowa.
Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła
Sławomir Cenckiewicz przypomniał nagranie najprawdopodobniej nawiązując w ten sposób do wydarzeń, które miały miejsce w Sejmie w ostatni czwartek. Chodzi dokładnie o słowa, które z sejmowej mównicy skierował poseł Konfederacji – Grzegorz Braun do ministra zdrowia – Adama Niedzielskiego.

Historyk Sławomir Cenckiewicz i Lech Wałęsa – nagranie z rozprawy

Wczoraj w Sejmie doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Z mównicy sejmowej przemawiał jeden z posłów i liderów Konfederacji – Grzegorz Braun. ministra zdrowia – Adama Niedzielskiego. Polityk w bardzo mocnych słowach w trakcie swojej przemowy wypowiadał się na temat rządu Prawa i Sprawiedliwości.
W pewnym momencie, kiedy marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska wyłączyła mu mikrofon powiedział do ministra Adama Niedzielskiego –  “Będziesz pan wisiał”.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

W tej sytuacji natychmiast zaregowała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, która słowa wypowiedziane przez posła Konfederacji określiła mianem skandalu. Następnie po pośle Konfederacji na sejmową mównicę wszedł lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, który także w stanowczych słowach potępił zachowanie dawnego kandydata na urząd prezydenta, a obecnego posła.
Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

W związku z tymi wydarzeniami głos zabrał historyk Sławomir Cenckiewicz, który przypomniał nagranie z Lechem Wałęsą, gdzie były prezydent skierował pod jego adresem bardzo mocne słowa.

Jest to fragment rozprawy w III Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie z 1 czerwca 2021 roku. Proces w tej sprawie dotyczył naruszenia dóbr osobistych, Lechowi Wałęsie wytoczył go w 2019 roku Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego. Były lider Solidarności zarzucił historykowi, że ten miał brać udział w fałszowaniu dokumentów, które znalazły się w tak zwanej “teczce Kiszczaka”.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)
– Prędzej czy dzisiaj to udowodnicie, wszystko za (trudny do zrozumienia fragment – red.). Będziesz wisiał za to, za to bezczelne kłamstwo, za to, że mogłeś (ponownie trudny do zrozumienia fragment – red.) – można usłyszeć na nagraniu.

Cenckiewicz na Twitterze napisał:

Są różni wieszani i różni wieszający… Pamiętajcie! Wszytko zależy kto kogo wiesza! Jeden może a drugi nie może, mimo że używają słów-gróźb identycznych! – napisał na Twitterze Sławomir Cenckiewicz.

Źródło: Twitter, Wprost

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor