Najnowszy sondaż wyborczy. Znakomite wieści dla PiS. Problemy KO

Najnowszy sondaż firmy Research Partner. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, która zaliczyła spory wzrost poparcia. Dalej jest Koalicja Obywatelska, która w przeciwieństwie do obozu rządzącego zaliczyła spory spadek. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni.

Polecamy także: Zaskakujące słowa Wojewódzkiego o Kaczyńskim. „Chciałem osobiście przeprosić”

Próg wyborczy przekraczają jeszcze Konfederacja oraz także Lewica. Z kolei złe wieści płyną do Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz’15 oraz także Porozumienia Jarosława Gowina, którym ta sztuka w omawianym badaniu się nie udała. Jak dokładnie wyglądają wyniki badania pracowni Research Partner?

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

W polskiej polityce w ostatnim czasie przede wszystkim jest omawiany temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią. Dodatkowo w ostatnich dniach odżyła także sprawa prawa aborcyjnego.

Najnowszy sondaż firmy Research Partner

Z sondażu Research Partner wynika, że na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Formacja rządząca otrzymała 37.1 proc. Oznacza to spory wzrost o aż 3.3 pkt. proc. Tym samym Zjednoczona Prawica zwiększa swoją przewagę nad drugą Koalicją Obywatelską, która odnotowała spory spadek poparcia.

Polecamy także: Kinga Rusin mocno skrytykowała dziennikarkę TVP. Riposta z klasą Anny Popek

KO, na którego czele stoi Platforma Obywatelska otrzymało 20,6 proc. badanych (-3,2 p.p.). W tej sytuacji strata największej opcji opozycyjnej zdecydowanie zwiększyła się w stosunku do rządzącej Zjednoczonej Prawicy.

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymało 10.6 proc., co oznacza minimalny spadek o 0.2 pkt. proc. Próg wyborczy przekracza jeszcze Konfederacja z wynikiem 8,4 proc. badanych (spadek o 1,0 p.p.) oraz Lewica, którą wskazało 6,9 proc. respondentów (-0,7 p.p.).

Reszta ugrupowań znalazła się poniżej progu wyborczego. Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskało wynik 3.2 proc. Kukiz’15 1.1 proc., a Porozumienie zaledwie 0.6 proc.

Polecamy także: Zaskakujące słowa Kurdej-Szatan. Zdradziła, w której partii działała jej mama

10,6 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos. Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 61 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 26-29 listopada 2021 r., na ogólnopolskiej próbie 1030 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Źródło: Interia, NaTemat

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne