Mocna kontra Klarenbacha do Nowickiej w TVP. Dziennikarz powiedział to wprost (WIDEO)

Minęła 20 TVP: Gośćmi programu redaktora Klarenbacha byli Wanda Nowicka (Nowa Lewica), była wicemarszałek sejmu, Włodzimierz Bernacki (wiceminister Edukacji Nauki), Paweł Poncyliusz (KO), Robert Telus (PIS). Tematem rozmowy była decyzja wydana przez polski Trybunał Konstytucyjny.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

W środę Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie w sprawie wykonywania środków tymczasowych Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), które dotyczą funkcjonowania sądownictwa w Polsce. TK ogłosił, że jest to niezgodne z polską ustawą zasadniczą.

Wanda Nowicka i Adrian Klarenbach w „Minęła 20” TVP

Ostatnie wydarzenia między Polską a Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej były komentowane na samym początku programu „Minęła 20”, którego prowadzącym był redaktor Adrian Klarenbach. Jako pierwsza głos w dyskusji zabrała posłanka z ramienia Nowej Lewicy – Wanda Nowicka.

Panie redaktorze, Pan tak zaczął od tego ludzkiego wymiaru. Ja powiem, że dziś jest mi bardzo smutno, bardzo mi jest smutno z tego powodu, że my na własne życzenie — mówię tutaj oczywiście reprezentowani przez rząd i władze PiS-u. Przeszliśmy kolejny krok na drodze do PolExitu. I mówię to z ogromną przykrością, ogromnym smutkiem, ponieważ prawo, Pan teraz pyta o ten aspekt prawny…mówiła poseł Nowacka, lecz w słowo polityk wszedł w tym momencie Adrian Klarenbach.

Polecamy także: Aktor Jerzy Janeczek nie żyje. Szokująca przyczyna śmierci artysty

Pani Marszałek to ja tylko dopytam, będę dopytywał na bieżąco (…). No, jeżeli mówi Pani Marszałek, że jest Pani przykro, że doszliśmy do PolExitu, to muszę Panią zmartwić, bo w międzyczasie wcześniej Niemcy doszli do germanexitu. No i Francuzi przy okazji zrobili taki straszny numer temu TSUE (Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej — red.) i Unii Europejskiej i tam Rada Stanu też orzekła, że prawo francuskie stoi wyżej niż unijnemówił Adrian Klarenbach.

W środę Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie w sprawie wykonywania środków tymczasowych Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), które dotyczą funkcjonowania sądownictwa w Polsce. TK ogłosił, że jest to niezgodne z polską ustawą zasadniczą.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

– Traktat o UE w zakresie jakim TSUE nakłada środki tymczasowe odnoszące się do ustroju i właściwości polskich sądów jest niezgodny z art. 2, 7, 8 oraz art. 90 Konstytucji i nie jest objęty zasadami bezpośredniego stosowania – stwierdził sędzia Stanisław Piotrowicz ogłaszając wyrok.

Całość nagrania: link

Źródło: TVP, Twitter,  Gazeta Prawna

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie

Awantura także w TVN. Polityk PiS zadał trudne pytanie sędziemu ws. TSUE (wideo)

To koniec Gowina w rządzie? Polityk PiS zdradza plan Kaczyńskiego