To koniec Gowina w rządzie? Polityk PiS zdradza plan Kaczyńskiego

Koniec wicepremiera i szefa Porozumienia – Jarosława Gowina w rządzie Zjednoczonej Prawicy zbliża się coraz większymi krokami? Nowe wiadomości na ten temat opublikował „Super Express”, który powołał się na źródło w postaci anonimowych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Czy to może być zapowiedź końca Jarosława Gowina w szeregach Zjednoczonej Prawicy? A może zwykła próba ustawienia do pionu polityka, który w ostatnim czasie oznajmia coraz częściej inne zdanie niż to, które przedstawia Jarosław Kaczyński?

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Na temat Jarosława Gowina i jego ugrupowania jest w ostatnim czasie bardzo głośno. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy była sprawa dotycząca wewnętrznego konfliktu w jego partii, gdzie głównymi stronami tego nieporozumienia w Porozumieniu był właśnie Jarosław Gowin oraz europoseł Adam Bielan. Z kolei teraz Jarosław Gowin i jego formacja wykazują pewne wątpliwości dotyczące nowego ładu, który jest aktualnie sztandarowym pomysłem rządu, a w szczególności premiera Mateusza Morawieckiego. Czy brak bezwzględnej lojalności Jarosława Gowina doprowadzi do jego wyjścia z rządu Zjednoczonej Prawicy?

Nadchodzi koniec Jarosława Gowina w rządzie Zjednoczonej Prawicy?

Nie można pogodzić Gowina z Kaczyńskim. Gowin jest obciążeniem dla Zjednoczonej Prawicy. Wprowadza on brak stabilizacji i przewidywalności. Poza tym został wykopany już dawno między Gowinem a Kaczyńskim topór wojenny. Gowin musi przewidywać, że jego rozstanie z ZP może być bliskiekomentuje dla Super Expressu prof. Kazimierz Kik, politolog.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Na temat nieporozumienia między Kaczyńskim a Gowinem wypowiedzieli się także anonimowi politycy Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Super Expressem.

 – Kaczyński ma dość ciągłych przepychanek z Gowinem dlatego budujemy stabilną, sejmową większość w czym ogromny udział ma Adam Bielan (47 l.) z Partii Republikańskiej – nawiązuje do ostatnich kilku powrotów na łono PiS ważny polityk z otoczenia prezesa. Inny ważny polityk PIS dodaje: – Mamy głosy Kukiza i jego posłów, mamy Bielana i jego partię plus tych, którzy jeszcze do nas przejdą. Jesteśmy spokojni o większość, więc Gowina mieć nie musimy.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budk

Z informacji podanych przez Super Express wynika także, że politycy Porozumienia, którzy przejdą do PiS i zadeklarują lojalność wobec Jarosława Kaczyńskiego dostaną gwarancję startu z list PiS.

Źródło: Super Express,  DoRzeczy

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie