Aktor Jerzy Janeczek nie żyje. Szokująca przyczyna śmierci artysty

Jerzy Janeczek nie żyje. Informacja na temat śmierci znanego aktora obiegła media we wtorek. Dziś magazyn „Super Express” dotarł do informacji dotyczących przyczyn odejścia artysty znanego przede wszystkim z roli Witi Pawlaka.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Jerzy Janeczek lata świetności swojej kariery aktorskiej przeżywał w latach 60 i 70 ubiegłego wieku. To wówczas zasłynął z odgrywanej roli Witi Pawlaka – syna Kazimierza Pawlaka, który często wchodził w konflikty ze swoim sąsiadem – Władysławem Kargulem. O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Jerzy Janeczek nie żyje. Jak była przyczyna śmierci?

Śmierć Jerzego Janeczka była z pewnością olbrzymim szokiem dla licznych fanów filmów przedstawiających przygody i konflikty rodziny Karguli oraz Pawlaków. To właśnie w „Samych swoich”, „Kochaj albo rzuć” oraz „Nie ma mocnych” Jerzy Janeczek wcielił się w postać Witi Pawlaka – syna Kazimierza Pawlaka, w którego z kolei wcielił się Wacław Kowalski. Świetność kariery aktora przypadła na lata 60 i 70 ubiegłego wieku. Z kolei w latach 80 aktor podjął decyzję o opuszczeniu Polski i zamieszkaniu w Stanach Zjednoczonych. Do kraju powrócił dopiero po dwudziestu latach.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Z żalem żegnamy zmarłego nagle JERZEGO JANECZKA, aktora, któremu największą popularność przyniosła rola Witi Pawlaka w trylogii Sylwestra Chęcińskiego „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj, albo rzuć”. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSTiF, którą ukończył w 1968 roku. Zadebiutował na deskach Teatru Współczesnego im. Wiercińskiego rolą Robotnika i Pana wykształconego w „Róży” Stefana Żeromskiego, w reżyserii Andrzeja Witkowskiego. – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

Jerzy Janeczek – przyczyna śmierci

Według informacji „Super Expressu” – Jerzy Janeczek miał być uczulony na jad pszczół, a jego śmierć miało właśnie spowodować ukąszenie tego owada.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Jerzy był uczulony na jad pszczół. Już dwa razy trafił do szpitala po ukąszeniu. Tym razem stanął na pszczole, a ta go ukąsiła w stopę – poinformował w rozmowie z dziennikiem znajomy aktora. – Próbował się ratować. Miał przy sobie adrenalinę, którą sobie natychmiast podał – dodawał.

Jak przekazał portal, żona Janeczka, Emilia, zadzwoniła na pogotowie, jednak ratownicy po przybyciu na miejsce stwierdzili, że sytuacja została opanowana i odjechali. Stan aktora zaczął się jednak pogarszać. Kiedy kobieta ponownie zadzwoniła po pomoc, było już za późno.

Źródło: Onet, Super Express

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie