Awantura w TVP. Klarenbach nie wytrzymał po słowach posła Platformy (wideo)

W jednym z ostatnich odcinków programu „Minęła 20” w TVP Info padł temat dotyczący programu 500 plus. Mocna dyskusja na ten temat wynikła między prowadzącym – Adrianem Klarenbachem i posłem Platformy Obywatelskiej – Michałem Jarosem z Platformy Obywatelskiej/Koalicja Obywatelska.

Polecamy również: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Temat 500 plus w „Minęła 20” w TVP Info

Temat programu „Rodzina 500 plus” jest od dawna jednym z głównych tematów w opinii publicznej. Jego wątek został również przywołany w TVP Info, gdzie gorąco na jego temat rozmawiali redaktor Adrian Klarenbach oraz poseł Platformy Obywatelskiej – Michał Jaros.

Niedawno Donald Tusk powiedział na jednym ze spotkań w Szczecinie, że „Ewa Kopacz miała przygotowany projekt, dość podobny do 500 plus, z podobnymi skutkami”. Polityk tłumaczył jednak, że była premier „w ostatnim roku zmagała się z porządkowaniem sytuacji po światowym kryzysie finansowym”. Tusk wyjaśnił, że nasz kraj skutecznie sobie z nim poradził i można było rozpocząć „duże programy socjalne”. Dodał, że PO także „by go w tym czasie wprowadziło”.

Z kolei Michał Jaros z PO w TVP powiedział do Adriana Klarenbacha, że: jak Pan doskonale wie, przy reformie między innymi OFE więcej pieniędzy zostało w budżecie państwa. Zapłaciliśmy za tę reformę bardzo wysoką cenę, ale dzięki temu umożliwiliśmy też realizację takich programów socjalnych jak choćby 500 plus, których my już nie mogliśmy realizować, dlatego, że przegraliśmy wybory w 2015 roku

Polecamy także: Mocne słowa Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)

– Sławomir Neumann był uprzejmy mówić o pewnej stacji, która jest wasza, ale to zostawiam. Natomiast skupmy się na Janie Vincencie Rostowskim. Pewnie Pan kojarzy człowieka. Był u was ministrem finansów. No to mówił przecież wprost, że pieniędzy nie ma i nie będzie na ten program. To był rok 2015, kiedy się okazało, że Platforma wybory przegrała. To, jak chcieliście coś robić, jak nie mieliście pieniędzy na program. Pytaliście się skąd Prawo i Sprawiedliwość będzie miało na to pieniądze i, że właściwie żadnych pieniędzy na ten projekt nie ma. To, jak wy chcieliście to robić – mówił do polityka Adrian Klarenbach. 

Panie redaktorze, jak Pan doskonale wie, przy reformie między innymi OFE więcej pieniędzy zostało w budżecie państwa. Zapłaciliśmy za tę reformę bardzo wysoką cenę, ale dzięki temu umożliwiliśmy też realizację takich programów socjalnych jak choćby 500 plus, których my już nie mogliśmy realizować, dlatego, że przegraliśmy wybory w 2015 roku. – odparł poseł. 

Szybka odpowiedź dziennikarza

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Aha, czyli ja rozumiem, że zagwarantowaliście pieniądze na program 500 plus, żeby Prawo i Sprawiedliwość mogło sobie ten program realizować? A sam zainteresowany, czy tak — Ewa Kopacz nic o tym programie nie wiedziała, Jan Vincent Rostowski ręczył swoim autorytetem, nazwiskiem i funkcją ministra finansów, że pieniędzy nie ma i nie będzie, po czym Pan poseł Jaros teraz mówi, że pieniądze zagwarantowaliście. To gdzie były te pieniądze? Wie Pan, był jeszcze jeden zawodnik, który w Zakopanem w asyście toprowców mówił, że jeżeli są tutaj w Zakopanem zakopane, no bo chyba nie, to byłby najbardziej szczęśliwym premierem na świecie. O czym Pan poseł Jaros w ogóle opowiada. No bo ja powiem tak — od wczoraj się zastanawiam. Ja wiem, że można liczyć na nie pamięć, można wybaczyć, ale robić, chociażby ze mnie, osoby, która ma całkowitą amnezję to powiem, że tak trochę nie wypada nawetkontynuował dziennikarz.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budka

Ale w jakim sensie amnezję Panie redaktorze? – pytał poseł.

No przecież nie mieliście żadnego programu. O czym Pan opowiada Panie pośle? – odpowiedział Klarenbach.

Panie redaktorze, dlaczego Pan mi mówi o czymś, zarzuca co nie powiedziałem. Przed chwilą powiedziałem o programie dotyczącego systemu podatkowego. Dotyczącego tego, aby pieniądze, które miały trafiać do budżetu państwa, zostały w portfelach Polek i Polakówmówił poseł Platformy Obywatelskiej.

Źródło: TVP, Wprost

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie