Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Dziś na portalu społecznościowym Twitter poseł Koalicji Obywatelskiej – Dariusz Rosati opublikował wpis dotyczący afery FOZZ i osoby Michała Falzmanna.
Na wpis polityka w negatywnym tonie zaregowała Zuzanna Falzmann, której ojcem był wspomniany Michał Falzmann. Do publikacji Dariusza Rosatiego odniósł się także historyk – Sławomir Cenckiewicz.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

FOZZ to skrót od “Funduszu Obsługi Zadłużenia Publicznego”. Był on funduszem celowym, którego oficjalnym celem była spłata polskiego zadłużenia zagranicznego oraz gromadzenie i gospodarowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na ten cel.

Jednak największą popularność w negatywnym tego słowa znaczeniu przyniosły mu nieprawidłowości wynikłe w trakcie jego funkcjonowania.
We wrześniu 1990 roku, w czasopiśmie „Głos Wolnego Robotnika”, ukazał się artykuł Michała Falzmanna, urzędnika Izby Skarbowej. Falzmann kontrolował niektóre związane z FOZZ transakcje firmy „Universal”.

Zdaniem wielu osób odegrał także znaczącą rolę w odkryciu i nagłośnieniu afery FOZZ. Warto dodać, że wspomniany Michał Falzmann to prywatnie ojciec Zuzanny Falzmann – byłej korespondentki Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych.

Twitter: Dariusz Rosati o FOZZ. Cenckiewicz odpowiada

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Dariusz Rosati za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował post dotyczący FOZZ (Fundusz Obsługi Zadłużenia Publicznego), a dokładniej to nieprawidłowości, które powstały w związku z jego funkcjonowaniem.
Aktualny poseł Koalicji Obywatelskiej napisał, że o pierwszych nieprawidłowościach w Funduszu Obsługi Zadłużenia Publicznego poinformowała Ministerstwo Finansów pierwsza rada nadzorcza. Następnie sprawa miała zostać przekazana dalej do Najwyższej Izby Kontroli. Na końcu polityk wspomniał o rocznicy śmierci Michała Falzmanna i zamieścił artykuł na ten temat z portalu Onet.

Nieprawidłowości w FOZZ wykryła pierwsza Rada Nadzorcza i powiadomiła Ministerstwo Finansów. A MF zawiadomiło NIK. 30. rocznica śmierci Michała Falzmanna. Odkrył “matkę wszystkich afer” – napisał poseł.
Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budka

Na wpis Dariusza Rosatiego zaregował historyk – Sławomir Cenckiewicz.

Komedia! Znam wszystko co jest dostępne w tym tajne akta ale takiego newsa tam nie spotkałem! Janusz Sawicki kadrowy oficer SB o kryptonimie Kmityn był mózgiem i przewodniczącym Rady Nadzorczej FOZZ w której wszyscy byli powiązani z bezpieką. NIK ustalił totalne zaniechania RNodpowiedział na wpis polityka Cenckiewicz.

Źródło: Twitter, Wikipedia

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie