Mocne słowa Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)

Marszałek Sejmu – Elżbieta Witek odwiedziła województwo lubuskie. Jednym z celów wizyty polityk Prawa i Sprawiedliwości była promocja sztandarowego projektu rządu Zjednoczonej Prawicy, a więc „nowego ładu”. W sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek uczestniczyła w spotkaniu z mieszkańcami w ramach Pikiniku Rodzinnego w Otyniu w woj. lubuskim.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

W trakcie jej przemowy doszło do utarczki słownej ze zgromadzonymi przeciwnikami rządów Zjednoczonej Prawicy. W pewnym momencie marszałek Sejmu wypowiedziała kilka zdań, które były mocno komentowane przez innych polityków.

Marszałek Sejmu – Elżbieta Witek odwiedziła województwo lubuskie

Nowy ład to aktualnie sztandarowy pomysł rządów Zjednoczonych Prawicy. Zdaniem partii rządzącej ma on przynieść Polsce i Polakom wiele korzyści. Mimo wszystko niektóre jego rozwiązania nie znajdują poparcia w szeregach rządu. Mowa tu choćby o Porozumieniu Jarosława Gowina, które zwraca uwagę na nowe obciążenia przedsiębiorców wynikające z założeń “Polskiego Nowego Ładu”.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Mimo wszystko inni politycy związani z rządem starają się aktywnie promować “nowy ład”. Wśród nich znalazła się marszałek Sejmu RP – Elżbieta Witek, która starała się do niego przekonać mieszkańców województwa lubuskiego. Na spotkaniu z marszałek Sejmu pojawili się także przeciwnicy rządu. Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że wśród przeciwników byli także działacze KOD – „Wizytę marszałek Sejmu zakłóciła grupa demonstrantów (m.in. działaczy i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji)”czytamy na stronie zielonogórskiej Gazety Wyborczej. 

Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60 lub 65 lat, a może ktoś nie bierze 500 plus, albo może zrezygnował z 300 plus, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że jak dają, to się bierzemówiła.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budka

A ja myślę, że warto by się było unieść honorem i od „wrednego” rządu PiS tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. To jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięłakontynuowała marszałek Sejmu.

Media społecznościowe obiegło nagranie, w którym Witek zwraca się do jednej z demonstrujących osób słowami: „Tu proszę pani jest Polska, a nie Unia, tu jest Polska. Tu jest Otyń”.

Źródło: Gazeta Wyborcza, RMF FM TOK FM

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie