Ukraina potwierdza. Takie straty ponieśli dziś Rosjanie

Konflikt Ukraina – Rosja: Strona ukraińska poinformowała o pierwszych stratach, które poniosła Rosja w trakcie rozpoczętej inwazji na ten kraj. Jednak rosjanie w odpowiedzi na te wiadomości zaprzeczają im. O jakich stratach jest mowa?

Polecamy również: Kłótnia w TVN. Patryk Jaki prosto z mostu do Anity Werner (wideo)

Dziś media poinformowały o napaści Rosji na terytorium Ukrainy. Media poinformowały także o 40 żołnierzach Ukrainy, którzy zginęli. Ofiary w wyniku ataku sił rosyjskich mają być także wśród ludności cywilnej.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Inwazja Rosji napotkała na swojej drodze zdecydowany sprzeciw międzynarodowej opinii publicznej. Do sytuacji odniósł się między innymi prezydent Polski – Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Mimo wysiłków wspólnoty międzynarodowej, Ukraina padła ofiarą brutalnej, niesprowokowanej i nieusprawiedliwionej rosyjskiej napaści. Współdziałamy z naszymi sojusznikami z NATO oraz UE, wspólnie odpowiemy na rosyjską brutalną agresję i nie pozostawimy Ukrainy bez wsparcianapisał Andrzej Duda na swoim koncie na Twitterze.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

Do mediów trafiły już pierwsze wiadomości o stratach, które mieli ponieść w wyniku ataku na terytorium Ukrainy Rosjanie. Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosja miała stracić pięć samolotów oraz śmigłowiec.

Konflikt Ukraina – Rosja: Strona ukraińska poinformowała o pierwszych stratach rosyjskiego agresora

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, poinformował o pierwszych stratach, które poniosły wojska Rosji w trakcie rozpoczętej dziś inwazji na ten kraj. Mowa tu o pięciu samolotach oraz jednym śmigłowcu, który to siły rosyjskie miały utracić w trakcie prowadzonych działań.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Dowództwo Sił Połączonych, dziś, 24 lutego, zestrzelono 5 samolotów i śmigłowiec przeciwnika. Połączone Siły walczą z siłami zbrojnymi Federacji Rosyjskiej” – czytamy w komunikacie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy. Informację opublikowano w mediach społecznościowych.

Jednostki wojskowe są na swoich pozycjach. Wróg ponosi straty. Zachowajcie spokój i miejcie wiarę w ukraińskich obrońców. Razem zwyciężymy!”dodano.

Źródło: wp

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję