Putin nie będzie zadowolony. Podano straty wśród żołnierzy i pierwszą poważną porażkę Rosji

Władimir Putin ma problem? Według brytyjskiego ministra obrony – Bena Wallace’a – Rosja nie osiągnęła żadnego ze swoich głównych celów w pierwszej dobie. 

Rosja nie osiągnęła w trakcie pierwszej doby żadnego ze swoich głównych celów w trakcie przeprowadzonej inwazji na Ukrainę i w dodatku straciła ponad 450 żołnierzy. Takie wiadomości przekazał minister obrony narodowej Wielkiej Brytanii – Ben Wallace. To jednak nie wszystko.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Od czwartku trwa inwazja wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Z prezydentem Ukrainy rozmawiał prezydent Polski – Andrzej Duda. Z wpisu głowy państwa wynika, że sytuacja w Kijowie jest bardzo ciężka.

Właśnie rozmawiałem z @ZelenskyyUa. Sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna. Nad ranem Rosjanie zaczęli bombardowanie miasta. Drony zrzucają bomby na budynki mieszkalne. Giną ludzie. To oczywisty akt terroru, żeby złamać morale ale jest ogromna determinacja, żeby obronić stolicęnapisał Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

Z kolei w rozmowie z  Sky News na temat planu Władimira Putina wypowiedział się brytyjski minister obrony Ben Wallace. Z jego słów wynika, że Rosja nie osiągnęła w trakcie pierwszej doby żadnego ze swoich głównych celów w trakcie przeprowadzonej inwazji na Ukrainę.

Ukraina kontra Rosja: Ben Wallace o stratach  Rosji i braku zdobycia głównych celów w pierwszych 24 godzinach

Według naszej oceny z dzisiejszego ranka Rosja nie osiągnęła żadnego ze swoich głównych celów. W rzeczywistości jest opóźniona w stosunku do zakładanego harmonogramu. Stracili ponad 450 osób. Nie udało się zdobyć jednego z ważnych lotnisk, które próbowali przejąć przy pomocy ich elitarnego specnazu, a w rzeczywistości Ukraińcy je odbili mówił Wallace.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Myślę więc, że w przeciwieństwie do wielkich rosyjskich zapewnień i wizji prezydenta Putina, że w jakiś sposób Ukraińcy zostaną wyzwoleni i pójdą za nim, on się całkowicie myli. A armia rosyjska nie zdołała zrealizować swojego głównego celu już pierwszego dniadodał.

Źródło: Polsat News 

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję