„Każde dziecko wiedziało”. Klarenbach mocno wygarnął politykom w TVP (wideo)

Adrian Klarenbach na antenie programu „Minęła 20” w TVP Info w bardzo stanowczy sposób wypowiedział się na temat inflacji. Nagranie z fragmentem programu na ten temat zyskało sporą popularność w internecie. Co dokładnie powiedział w trakcie programu znany dziennikarz Telewizji Polskiej?

Polecamy również: Cenckiewicz bezlitosny dla Sikorskiego. Pokazał ten dokument sprzed 30 lat (FOTO)

Aktualnie jednym z głównych problemów, z którym muszą wzmagać się Polacy jest inflacja. Jej poziom w poprzednim miesiącu wynosił aż 15.5 proc. Prognozy na temat tego zjawiska są różne.

Każdy by chciał z pewnością, aby inflacja spadła do jak najniższych poziomów, lecz najprawdopodobniej będziemy musieli z nią żyć jeszcze przez pewien czas.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

W kwestii inflacji po stronie opozycji często można usłyszeć zarzuty pod adresem prezesa NBP – Adama Glapińskiego, który to z kolei w ostatnim czasie przemawiając w Sejmie powiedział, że polityka pieniężna ma iść w kierunku obniżenia inflacji.

Polityka pieniężna nadal będzie prowadzona w odpowiedzialny sposób, mianowicie w taki sposób aby ograniczała inflację i jednocześnie sprzyjała utrzymaniu zrównoważonego wzrostu gospodarczegopowiedział szef NBP przedstawiając sprawozdanie z działalności banku centralnego za rok 2021.

Adrian Klarenbach i inflacja w TVP Info

Temat inflacji bez wątpienia jest bardzo istotny. Ważne w tym aspekcie jest to, aby rząd poczynił działania zmierzające ku jej obniżeniu.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

W ostatnim czasie jednymi z głównych tematów w mediach prócz wspomnianej inflacji, jest także drożyzna, kryzys energetyczny oraz także rządowa propozycja dotycząca dodatku węglowego w wysokości 3 tysięcy złotych.

Temat aktualnych problemów milionów Polaków wybrzmiał na antenie TVP Info, co skutkowało gorącą dyskusją między politykami. W pewnym momencie do rozmowy stanowczo włączył się prowadzący program „Minęła 20” – Adrian Klarenbach.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

– Ale zaraz, proszę państwa. Ja się troszeczkę odzwyczaiłem i teraz tak się zastanawiam. Czy dwa tygodnie to wszystko aż tak absurdalnie wyglądało? Czy ten absurd wytworzył się w tej chwili? Czy pan poseł Borys rzeczywiście, mówiąc, że ten i ten odpowiada za inflację, tak usiadł chociaż przez moment i się zastanowił i pomyślał tak: „przecież ja też za tę inflację odpowiadam jako Piotr Borys”. Chyba, że pan za nią nie odpowiada? – zapytał prowadzący.

– Ja nie odpowiadam – odparł polityk PO.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Nie odpowiada! Proszę państwa, przypominam! Pan poseł Borys, pan poseł Paszyk, pan poseł Mejza, pani poseł Krupka, pan poseł Gontarz, zdaje się, że Konfederacja była przeciw, wszyscy ochoczo podnosili ręce w Sejmie: dawać kasę, dawać kasę na walczenie z covidem, jeśli chodzi o pieniądze dla biznesu wtedy. 260 mld zł. To jak ładowaliście te pieniądze w rynek, żywą gotówkę, było wiadomo – każde dziecko wiedziało, że będzie inflacja. Pan poseł Borys twierdzi dziś, proszę państwa, że nie odpowiada za inflacjęoświadczył Klarenbach.

Nagranie poniżej.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)