Fatalny sondaż dla Tuska. Wyprzedził go nawet Patryk Jaki

Wybory prezydenckie za trzy lata, lecz już teraz w ich kontekście można zadać wiele pytań. Przede wszystkim główne z nich dotyczy tego, kto zastąpi Andrzeja Dudę w roli kandydata z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta, który ze względów konstytucyjnych nie może trzeci raz wystartować w wyborach?

Polecamy również: Cenckiewicz bezlitosny dla Sikorskiego. Pokazał ten dokument sprzed 30 lat (FOTO)

Do tej pory w tym temacie pojawiło się już kilka nazwisk. Wśród nich znalazły się między innymi aktualna marszałek Sejmu – Elżbieta Witek, czy była szefowa polskiego rządu – Beata Szydło.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Z kolei w aktualnym badaniu wzięto pod uwagę europosła Patryka Jakiego, który jednak mógłby także wystartować jako kandydat Solidarnej Polski.

Kolejna kwestia dotyczy kandydata ze strony Koalicji Obywatelskiej. Mowa tu bowiem o dwóch dobrze znanych politykach, którymi są Donald Tusk oraz Rafał Trzaskowski. Pierwszy z nich ma już na swoim koncie wypełnianie obowiązków jako przewodniczący Rady Europejskiej oraz jako szef polskiego rządu.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Z kolei Rafał Trzaskowski aktualnie wypełniania obowiązki prezydenta Warszawy, lecz dwa lata do tyłu był bardzo bliski tego, aby pokonać aktualnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

Kantar public wybory prezydenckie – wyniki sondażu

W sondażu prezydenckim Kantar Public pierwsze miejsce zajął aktualny prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej z wyborów z roku 2020 otrzymał wynik 18 proc. Z kolei drugie miejsce w sondażu zajął aktualny europoseł z ramienia Solidarnej Polski – Patryk Jaki, który uzyskał poparcie wynoszące 11 proc.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Podium zamyka lider Polski 2050 – Szymona Hołownia z wynikiem 9 proc. Natomiast poza podium uplasował się aktualny lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Wynik byłego szefa rządu PO-PSL wyniósł 8 proc. Dalsze miejsce przypadło posłowi z ramienia Konfederacji – Krzysztofowi Bosakowi, na którego swój głos chciałoby oddać 4 proc. uczestników badania.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Dalej z takim samym wynikiem uplasowali się Władysław Kosiniak-Kamysz z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Robert Biedroń z Lewicy. Obaj politycy uzyskali po 2 proc.

Największe grono uczestników badania wskazało odpowiedź „inny kandydat” – 30 proc. 15 proc. respondentów nie umiało udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Źródło: Interia, mpress.pl

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)