Zaskakujący cios w Putina. Kazachstan podjął ważną decyzję

Kazachstan negatywnie odniósł się do prośby złożonej przez Rosję, aby kraj ze stolicą w Nur-Sułtan pomógł Moskwie w inwazji na Ukrainę. To jednak niejedyny poważny zgrzyt w relacjach tych dwóch państw. Decyzja Kazachów jest odbierana jako spore zaskoczenie, ponieważ do tej pory uważano ten kraj za sojusznika Moskwy.

Polecamy także: To Rosję bardzo zaboli. Zachód może zastosować radykalną sankcję

Aktualnie trwa konflikt między Ukrainą a Rosją, który rozpoczął się w tym tygodniu w czwartek za sprawą ataku wojsk Federacji Rosyjskiej. Siły ukraińskie od samego początku stawiają bardzo mocny opór wobec Rosji, która zbiera coraz większe negatywne żniwa swojej decyzji dotyczącej inwazji na Ukrainę.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Do sieci cały czas napływają nagrania oraz zdjęcia z wydarzeń na wschodzie. Z wielu stron świata napływa pomoc dla walczącej Ukrainy. W Polsce organizowane są liczne zbiórki, które mają na celu przekazanie pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów. To jednak nie wszystko. Inne działania dotyczącą między innymi zamknięcia przestrzeni powietrznej Polski dla samolotów z Rosji.

Sporo i od dłuższego czasu mówi się także o odcięciu Rosji od systemu SWIFT – czyli Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, co byłoby jedną z najbardziej dotkliwych sankcji dla Rosji.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

To jednak niejedyny problem Władimira Putina. Z informacji medialnych wynika, że Kazachstan nie pomoże Rosji w inwazji na Ukrainę. W dodatku Kazachowie nie uznają niepodległości separatystycznych republik ludowych na wschodzie Ukrainy.

Kazachstan negatywnie odniósł się do prośby złożonej przez Rosję

Rosja i Władimir Putin zbierają aktualnie negatywne żniwa swojej decyzji dotyczącej inwazji na Ukrainę. Z całego świata napływają głosy potępienia względem moskiewskich decydentów. W dodatku z informacji mediów wynika, że Kazachstan negatywnie odniósł się do prośby Kremla, by kazachskie wojska wsparły inwazję na Ukrainę. W dodatku państwo ze stolicą w Nur-Sułtan (jest to stolica Kazachstanu) nie uznało niepodległości dwóch separatystycznych republik ludowych na wschodzie Ukrainy.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Kazachstan jest jednym z państw należących do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB). Na jej czele stoi Rosja. Do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym należą poza Rosją i Kazachstanem także Armenia, Białoruś, Kirgistan oraz Tadżykistan.

Źródło: Wirtualna Polska

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję