Kaczyński ogłosił to wprost. Opozycji to się nie spodoba

Jarosław Kaczyński na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił wiadomość, która może raczej nie spodobać się opozycji. O co dokładnie chodzi?

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Prawo i Sprawiedliwość od pewnego czasu wzmaga się z problemami wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. W ostatnich miesiącach opinia publiczna mogła być świadkiem kilku sytuacji, w których to ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie mogło znaleźć porozumienia ze swoimi koalicjantami z Solidarnej Polski oraz Porozumienia. W dodatku w zeszłym tygodniu PiS klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości opuściło trzech posłów.

Jarosław Kaczyński: „Mam dobrą wiadomość”

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Prawo i Sprawiedliwość ma w ostatnim czasie niemałe problemy wewnętrzne. Od pewnego czasu coraz częściej można było zaważyć brak jedności w obozie Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński nie zawsze mógł liczyć na bezgraniczne wsparcie ze strony koalicjantów z Solidarnej Polski oraz również Porozumienia Jarosława Gowina. W dodatku w zeszłym tygodniu z klubu parlamentarnego PiS odeszło trzech posłów.

Posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski poinformowali 25 czerwca na konferencji prasowej, że opuszczają Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Taka deklaracja parlamentarzystów była z pewnością niemałym ciosem dla formacji Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy również: Szłapka z Nowoczesnej zaatakował Ziemkiewicza. Polityk dostał mocną ripostę od dziennikarza

Prezes PiS ogłasza „dobrą wiadomość”

Na czwartkowej konferencji prasowej wystąpili Jarosław Kaczyński, Adam Bielan oraz Lech Kołakowski. Ostatni z trójki wymienionych polityków ponownie zdecydował się zasilić szeregi PiS.

Mam dobrą wiadomość. Przed chwilą pisano, w ostatnich dniach, że nasz klub ma już poniżej 230 posłów. Od tej chwili można powiedzieć, że ma z powrotem 230. Sądzę, że niedługo będzie miał więcej. Poseł Lech Kołakowski przechodzi z powrotem do naszego klubu. Co prawda już jako przedstawiciel Partii Republikańskiej, ale przechodzi z powodów merytorycznych – mówił prezes PiS.

Zabiegał (Lech Kołakowski – red.) o pewne sprawy dla polskiego rolnictwa, na pewno będzie o nich mówił, bardzo ważne i postanowiliśmy, że te postulaty są naprawdę warte nie tylko zastanowienia, ale także przyjęcia i to jest ta merytoryczna płaszczyzna naszego porozumienia i ta nasza bardzo długa, wspólna droga, bo my z panem posłem, z kolegą Lechem, znamy się już dobrze przeszło 30 lat i przez cały czas szliśmy razem. Nawet w rodzinach zdarzają się takie momenty trudniejsze i mijają zwykle, jeśli to dobra rodzina, a nasza formacja jest dobrą rodziną. Tak że bardzo dziękuję za tę decyzję, za te lata wspólnej drogi i to jest to, co chciałem państw przekazaćmówił Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej.

Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

W trakcie konferencji prasowej głos zabrał także Adam Bielan z Partii Republikańskiej. Europoseł podkreślił między innymi poparcie jego środowiska politycznego dla „nowego ładu”.

– Nasze środowisko wspiera Polski Ład. Współtworzyliśmy ten dokument, zgłaszaliśmy postulaty. Lech Kołakowski dołącza do nas, do Partii Republikańskiej i tym samym dla klubu Zjednoczonej Prawicy. Nie chcemy być obozem ciepłej wody w kranie, chcemy zmieniać Polskę. Od dawna rozmawialiśmy też o postulatach dot. rolnictwa i cieszymy się, że uwzględnione zostały postulaty pana Kołakowskiego, który do nas dołącza – mówił Adam Bielan.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?