Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Emerytura poseł Joanny Senyszyn z Lewicy. Jej wysokość może zrobić wrażenie na wielu osobach. Ile wynosi świadczenie polityk z ramienia Lewicy? Media tym razem postanowiły się skupić na oświadczeniu majątkowym byłej europosłanki, a aktualnej poseł. Kwota świadczenia może robić wrażenie.

W mediach w ostatnim czasie trwają prześwietlenia majątków należących do polityków. Dziś informowaliśmy między innymi o stanie posiadania byłej premier Beaty Szydło. Teraz jednak skupimy się na oświadczeniu posłanki Lewicy – Joanny Senyszyn. Media przykuła przede wszystkim suma świadczenia emerytalnego, które pobiera znana polityk. Ile ona wynosi?

Polecamy również: Upokarzający cios dla Lewandowskiego. Zaskakująca sytuacja w Niemczech

Emerytura poseł Joanny Senyszyn z Lewicy

Joanna Senyszyn to poseł aktualnej kadencji polskiego Sejmu. Od 2001 roku polityk z przerwami zasiada w izbie niższej parlamentu. Z kolei w latach 2009-2014 była deputowaną do Parlamentu Europejskiego. Z informacji podanych przez portal „Money” wynika, że popularna polityk z ramienia Lewicy od dwóch lat pobiera świadczenie emerytalne z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To jednak nie jedyne źródło emerytury Joanny Senyszyn. Parlamentarzystka dostaje także świadczenie z Parlamentu Europejskiego.

Polecamy także: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Według oświadczenia majątkowego, które przedstawiła Joanna Senyszyn, z ZUS pobiera 154 348,18 złotych rocznie. Taka suma w ujęciu miesięcznie daje 12 861,93 zł. Natomiast z Parlamentu Europejskiego otrzymuje 18510,84 euro, a więc około 83 tysięcy złotych rocznie. Miesięcznie jest to zatem 1543 euro, czyli mniej więcej 7 tysięcy złotych. W tej sytuacji łatwo jest wyliczyć, że Joanna Senyszyn otrzymuje w sumie 19 tysięcy złotych emerytury miesięcznie. Nie ulega wątpliwości, że kwota na niejednym polskim emerycie może zrobić mocne wrażenie.

Źródło: Money

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Klarenbach bezlitosny dla posła PO w TVP. Poszło o głosowanie nad FO (wideo)

Poseł Lewicy narzekał na zarobki posłów. Pokazano jego oświadczenie majątkowe