Trzaskowski odejdzie z Platformy? Chodzi o Tuska

Czy Donald Tusk wróci do krajowej polityki? Na ten temat dyskusja ciągnie się od dłuższego czasu, a w ostatnim czasie dodatkowo nabrała na sile. Coraz częściej przewija się scenariusz, że aktualny przewodniczący Platformy Obywatelskiej – Borys Budka ustąpi ze swojej funkcji, a jego miejsce zajmie Donald Tusk. Mimo wszystko ten scenariusz może nie być tak prosty do zrealizowania jak to deklarują politycy Platformy Obywatelskiej. Opór w tej sprawie może stanowić przede wszystkim Rafał Trzaskowski. Aktualny włodarz Warszawy zadeklarował w środę możliwość walki o szefostwo w Platformie Obywatelskiej.

Jeżeli przewodniczący Borys Budka zdecydowałby się na rezygnację, to wtedy odbędą się wybory w PO. Jestem gotów w nich kandydowaćpowiedział w środę Rafał Trzaskowski.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Czy Donald Tusk wróci do krajowej polityki?

Platforma Obywatelska od dłuższego czasu przeżywa poważny kryzys i wzmaga się z licznymi problemami. Można rzec, że kłopoty PO zaczęły się od czasu odejścia Donalda Tuska. Mimo wszystko nie brak także zdań, że słabnąca pozycja Platformy zaczęła się jeszcze w czasie urzędowania szefa Europejskiej Partii Ludowej. Z tego dołka nie udało się wyciągnąć PO ani przez Grzegorza Schetynę, ani przez aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej – Borysa Budkę. W tej sytuacji wybawieniem dla Platformy Obywatelskiej ma być powrót Donald Tuska.

Polecamy również: Szłapka z Nowoczesnej zaatakował Ziemkiewicza. Polityk dostał mocną ripostę od dziennikarza

Z informacji medialnych można wywnioskować, że Tusk miałby przejąć władze w Platformie Obywatelskiej po rezygnacji Borysa Budki z funkcji przewodniczącego. To jednak może nie być tak proste. Nowe wiadomości na ten temat opublikował portal „Wprost”. Wynika z nich, że:

Trzaskowski rzeczywiście zbiera siły do walki, ale jest rozżalony i w swoim otoczeniu mówi o alternatywie, gdyby jednak musiał uznać wyższość Tuska – przekazał informator portalu.

Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

Rafał się wściekł. Już wie, że Kierwiński oraz warszawska PO zdradzili Budkę i zameldowali się u Donalda. Przy okazji zlekceważyli Rafała, o którym wiedzieli przecież, że powrót Tuska rozsadza wszystkie jego dotychczasowe planystwierdził informator „Wprost”.

Rafał powiedział przy kilku osobach, że liczy się z porażką, a wtedy nie ma mowy o dalszym trwaniu w PO. – mówił także e rozmowie z portalem „Wprost” informator z PO.

Źródło: Wprost, wPolityce, TVP

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?