Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa pewien czas temu spotkali się ze sobą w sądzie. Nagranie sprzed drzwi sali sądowej było bardzo popularne w swoim czasie. Pochodzi ono z 2018 roku i przedstawia dość zabawną sytuację, do której doszło między liderem Prawa i Sprawiedliwości a byłym prezydentem Polski.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński niegdyś bardzo ściśle ze sobą współpracowali. Niestety z biegiem czasu ich polityczne drogi się rozeszły. Wałęsa po przegranej walce o drugą kadencję zdecydowanie zszedł na drugi plan. Z kolei w tym czasie Jarosław Kaczyński budował struktury swojego politycznego ugrupowania. Dziś co pewien czas możemy być świadkami zdecydowanych różnic między Wałęsą a Kaczyńskim.

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa w sądzie w 2018 roku

Polecamy również: Szłapka z Nowoczesnej zaatakował Ziemkiewicza. Polityk dostał mocną ripostę od dziennikarza

Jarosław Kaczyński to aktualnie lider największej polskiej partii politycznej, która od 2015 roku rządzi w Polsce w ramach zawiązanego rządu „Zjednoczonej Prawicy”. Wcześniej jego partia rządziła w Polsce w latach 2005-2007. W 2005 roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości prezydentem Polski został brat bliźniak Jarosława Kaczyńskiego – Lech Kaczyński. Sukces w wyborach prezydenckich Prawo i Sprawiedliwość powtórzyło jeszcze w roku 2015 oraz także w 2020 roku. Wówczas to Andrzej Duda startując jako kandydat PiS pokonał urzędującego Bronisława Komorowskiego (2015 rok) oraz Rafała Trzaskowskiego (2020 rok).

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

W tym czasie Lech Wałęsa najczęściej ograniczał się do komentowania wydarzeń politycznych w Polsce. Były prezydent od dawna robi to zarówno w prasie czy telewizji, jak również za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W 2018 roku obaj Panowie spotkali się ze sobą na sądowym korytarzu. Do rozprawy doprowadziło oskarżenie Wałęsy przez Kaczyńskiego za wpisy o katastrofie smoleńskiej. W oczekiwaniu na wejście na salę sądową doszło do sytuacji, która do dziś jest przypominana.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Jarosław Kaczyński w pewnym momencie na nagraniu odwrócił się do Lecha Wałęsy, który stał tuż za nim. Prezes PiS spojrzał na Wałęsę i zaczął się śmiać. Miało wówczas chodzić o charakterystyczną dla Wałęsy koszulkę, w której do dziś można go bardzo często spotkać.

 Źródło: wp, YouTube

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?