Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Majątek Beaty Szydło pod lupą dziennikarzy Onet-u. Portal opublikował na swojej stronie dane dotyczące majątku byłej szefowej rządu. Z przytoczonych informacji wynika, że status majątkowy aktualnej europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie uległ poprawie od 2019 roku. Portal mówi wprost już w swoim tytule artykułu, że Beata Szydło stała się milionerką. Do tych doniesień o opublikowanych przez portal odniosła się sama europosłanka za pośrednictwem mediów społecznościowych w niedzielny poranek. Z kolei nieco wcześniej do sprawy odniósł się Rafał Ziemkiewicz.

Polecamy również: Upokarzający cios dla Lewandowskiego. Zaskakująca sytuacja w Niemczech

Majątek Beaty Szydło pod lupą dziennikarzy Onet-u

Beata Szydło od 2015 do 2017 roku wykonywała obowiązki Prezesa Rady Ministrów. Na tym stanowisku trzy lata temu zastąpił ją aktualny premier – Mateusz Morawiecki. Następnie polityk wykonywała obowiązki wynikające z bycia Przewodniczącym Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Z kolei w 2019 roku startując z list PiS w okręgu obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie. Osiągnęła najwyższy wynik w skali kraju – 525 811 głosów. Tym samym została europosłem.

Beata Szydło stała się w ostatnim czasie ponownie obiektem uwagi ze strony mediów. Chodzi dokładnie o majątek, który posiada polityk Prawa i Sprawiedliwości. Portal poinformował, że dochód byłej premier z tytułu wykonywania mandatu europosła wyniósł w 2020 r. ok. 483 tys. zł, czyli średnio 40 tys. zł miesięcznie. Portal poinformował także, że w 2019 roku Beata Szydło posiadała na swoim koncie 28 tys. złotych i 80 euro oszczędności, dom, użytki zielone, oraz jeden samochód. Z kolei już w 2020 roku miała 78,8 tys. zł oraz 119,2 tys. euro. (535 tys. zł) oszczędności.

W sumie stan posiadania Beaty Szydło wynosi ponad 600 tys. zł, ale sumując oszczędności z nieruchomościami oraz samochodami (przybyły jej przez ten czas dwa auta w garażu – Audi Q3 warte 130 tys., oraz Audi A6 za 45 tys. zł, które stanowi małżeńską wspólność majątkową), możemy oszacować na podstawie oświadczenia majątkowego, że majątek Beaty Szydło opiewa na ok. 1,5 mln zł.poinformował portal Onet.

Do tej informacji odniosła się sama była premier za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Widzę, że w mediach kolejny dzień „szydłologii”? Wszyscy europosłowie z Polski i innych krajów zarabiają tyle samo. – napisała Beata Szydło.

 

Na tekst zaregował także Rafał Ziemkiewicz.

Jeśli słowo „populizm” ma jeszcze sens, to jest właśnie jego krzyczący przykład. Beata Szydło zarobiła dokładnie tyle samo, co każdy inny europoseł. Czyli niewiele w porównaniu z Tuskiem, Bieńkowską czy Januszem Lewandowskim. Prymitywne szczucie. Gratulacje – napisał dziennikarz.

 

Źródło: Onet, Twitter, DoRzeczy

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli