Dzieci na „Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Przemysław Czarnek zaregował na zaproszenie złożone mu przez Adama Bodnara. Co odpowiedział minister?

Na początku bieżącego tygodnia, we wtorek portal informacyjny „wPolityce” poinformował, że na nagraniach z Dobczyc w województwie małopolskim widać przemawiającego sędziego Waldemara Żurka. Prawnik miał mówić nie tylko na tematy związane z  ustawą zasadniczą, lecz również o sytuacji Polski w Europie. Na placu w pewnym momencie pojawiła się grupa przedszkolaków wraz z ich opiekunkami. Mali goście i ich opiekunowie zostali powitani gromkimi okrzykami. Po chwili dzieci otrzymały chorągiewki. Z kolei panie z przedszkola egzemplarze polskiej ustawy zasadniczej.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

W tej sytuacji zaregował minister Przemysław Czarnek. Zlecił on kontrolę szkoły i przedszkola, z którego dzieci wzięły udział w „Tour de Konstytucja”. Zdaniem polityka dzieci zostały wykorzystane w czasie happeningu politycznego.

Przemysław Czarnek zaregował na zaproszenie złożone mu przez Adama Bodnara

Polecamy również: Były rzecznik prezydenta Warszawy zaatakował Ziemca. Padły mocne słowa

Adam Bodnar był pytany przez Wirtualną Polskę o wspomnianą wyżej sytuację mającą miejsce w Dobczycach w trakcie „Tour de Konstytucja” i związaną z tym reakcję ministra Czarnka. Rzecznik Praw Obywatelskich odparł, że bardzo chętnie zaprosi Przemysława Czarnka na spotkanie i chętnie podyskutuje z nim na różne tematy.

Polecamy także: Lubecka zapytała Kidawę-Błońską o Bidena. Wymowna reakcja na odpowiedź polityk (wideo)

Zamiast zaproszeń prosiłbym raczej Pana RPO o wyjaśnienie, dlaczego jego koledzy z „Tour de Konstytucja” wykorzystują dzieci przedszkolne i ze szkół podstawowych do akcji czysto politycznej, opowiadając im o turystyce aborcyjnej i oczerniając Prezydenta RPodniósł się do zaproszenia na Twitterze szef MEiN Przemysław Czarnek.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Jeśli podejmie Pan takie działania to zapraszam na uroczysty obiad, podczas którego jako konstytucjonalista z chęcią podzielę się z Panem moją wiedzą na temat ustawy zasadniczejdodał Czarnek.

Adam Bodnar pytany o „Tour de Konstytucja”, wyjaśniał, że celem tej akcji jest przybliżenie treści ustawy zasadniczej.

Moja cała praca przez te sześć lat prawie polegała na przybliżaniu poszczególnych postanowień Konstytucji od artykułu 30 do 80 Konstytucji, czyli cały rozdział drugi mówiący o prawach i wolnościach jednostki – mówił Bodnar.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Natomiast, cóż, wydaje mi się, że z panem ministrem różnimy się znacząco, jeśli chodzi w ogóle o dyskusję o takich zagadnieniach właśnie jak konstytucja, jak edukacja antydyskryminacyjna, jak podejście do zmian w Polsce z ostatnich lat, także oceny działalności chociażby pani kurator Barbary Nowak, która stała się dziś częścią tej całej historii związanej z „Tour de Konstytucja” – mówił RPO.

Jeżeli pan minister chciałby się ze mną spotkać to cały czas, prawdopodobnie do 15 lipca, jestem do dyspozycji pana ministra – mówił Rzecznik Praw Obywatelskich.

Źródło: Dziennik

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada