Magdalena Środa zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Robert Lewandowski został w poniedziałek odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej”. Fakt odebrania odznaczenia z rąk Andrzeja Dudy nie wszystkim jednak przypadł do gustu. Pisaliśmy już, że fakt przyznania odznaczenia z rąk Andrzeja Dudy przez Roberta Lewandowskiego nie spodobał się między innymi części polityków opozycji. Do tego grona należy także zaliczyć osoby publiczne takie jak choćby Manuela Gretkowska. Kolejną osobą, która negatywnie odniosła się do całej sytuacji jest Magdalena Środa.

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Robert Lewandowski krytykowany

Robert Lewandowski na początku tygodnia przyjął Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, który wręczył mu prezydent Andrzej Duda. Mimo wszystko fakt przyznania odznaczenia nie wszystkim przypadł do gustu. Niektórzy podważali zasadność przyznania odznaczenia właśnie kapitanowi polskiej reprezentacji. Inni dawali do zrozumienia, że Lewandowski orderu przyjmować od PAD nie powinien.

Ze sporym przekąsem na temat całej sytuacji wypowiedziała się Magdalena Środa. Znana profesor nauk humanistycznych zamieściła kontrowersyjny wpis w mediach społecznościowych.

Nie rozumiem złości na pana od kopania piłki (w Niemczech, bo tam głównie kopie) niejakiego Lewandowskiego. Prezydentowi Dudzie kopanie imponuje, mimo że nie odbywa się na stoku a we wrażym państwie, a Lewandowski… cóż powyżej kopania nie podskoczy, czasem też wali głową. Oto skutki. Chyba nie pokumał gdzie był i od kogo odbierał medal, tak jak Duda chyba nie za bardzo kuma komu je daje, mimo że nie kopie, ani nie wali głową w piłkę… w sumie to ciekawe zjawisko, z tym kopaniem i medalami za kopanie, bardzo dziaderskie... – napisała Magdalena Środa.

Ze stanowiskiem znanej feministki nie wszyscy internauci się godzili.

Słabe to Pani Środo, słabe. – pisał Pan Andrzej.

Słaby wpis. Często się z Panią zgadzam ale tutaj nie rozumiem Pani pogardy, prostackiego cynizmu i arogancji. – napisał Pan Radosław.

To jest to słynne poszanowanie różnorodności (wszelakiej) na lewicy? No to ja się nie dziwię, że lewica leży bez szans na rządzenie… Wstyd! – napisała Pani Katarzyna.

Nie rozumiem złości na pana od kopania piłki (w Niemczech, bo tam głównie kopie) niejakiego Lewandowskiego. Prezydentowi…

Opublikowany przez Magdalena Środa Poniedziałek, 22 marca 2021

Źródło: wp.pl  /fb

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke także znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę