ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?

Bartosz Kramek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Informacja na ten temat została podana przez największe serwisy informacyjne w kraju. Czym jest spowodowane zatrzymanie mężczyzny?

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Media poinformowały w środę o zatrzymaniu Bartosza Kramka. Jego żoną jest Ludmiła Kozłowska – szefowa fundacji Otwarty Dialog, która w roku 2018 została wydalona przez Polskę ze swojego terytorium. Kramek miał zostać zatrzymany na 48 godzin. Taką informację podała żona mężczyzny w rozmowie z portalem Onet.

Bartosz Kramek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Bartosz Kramek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w środę nad ranem. Żona Kramka w rozmowie z mediami miała przekazać, że jej mąż został zatrzymany na 48 godzin na polecenie lubelskiej prokuratury. Areszt mężczyzny ma ulec przedłużeniu. Z informacji medialnych wynika, że zatrzymanie Bartosza Kramka ma mieć najprawdopodobniej związek z działalnością fundacji Otwarty Dialog. Prokuratura przekazała WP, że zatrzymanie ma związek z malwersacją 5 milionów złotych. Na ten temat informacja pojawiła się także w mediach społecznościowych wspomnianej fundacji.

Dziś na polecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie ABW zatrzymało @bartek_kramek. Charakter zarzutów wskazuje na to, że zatrzymanie ma związek z działalnością ODF. Traktujemy to jako kolejny akt politycznego prześladowania Fundacji przez instytucje podporządkowane PiS. – czytamy na Twitterze.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Za krytykę rządzących ODF od 2017 jest na celowniku władzy. ABW “bada” nasze finanse od 2018. Toczą się też inne, liczne postępowania przeciwko nam. Do tej pory wszystkie zostały rozstrzygnięte na naszą korzyść. Tak będzie i teraz. Działamy legalnie. Nie damy się zastraszyć. – poinformowano.

Do sprawy odniosła się także prokuratura.

Polecamy także: Jan Tomaszewski wściekły po meczu z Hiszpanią. “To wina Paulo Sousy”

Bartosz K. usłyszy zarzuty poświadczenia nieprawdy, co do wykonania przez spółkę usług konsultingowych w 46 fakturach VAT wystawionych na rzecz 11 zagranicznych przedsiębiorców, na łączną kwotę około 5,3 mln zł, a także ukrycia przestępnego pochodzenia tych środków finansowych poprzez ich przelanie m.in. na rzecz Fundacji Otwarty Dialog oraz innych ustalonych podmiotów. Zarzuty obejmują działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowejpoinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie Karol Blajerski.

Źródło: wPolityce, Onet, Gazeta

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada